$
משפט

פרסום ראשון

דורי בניה של עמוס לוזון בדרך להקפאת הליכים

לכלכליסט נודע שהחברה הודיעה היום לנושיה המרכזיים שבכוונתה להגיש בקשה להקפאת הליכים. הבקשה תוגש ככל הנראה היום. מבדיקת כלכליסט עולה כי לפני כשבוע וחצי הוגשה למחוזי בתל אביב בקשת פירוק נגד החברה מטעם קבלנית משנה שלה חייבת דורי 1.18 מיליון שקל

ענת רואה ואמיתי גזית 16:1407.10.19

ל"כלכליסט" נודע כי דורי בניה, החברה בשליטתו של עמוס לוזון, הודיעה היום (ב') לנושיה המרכזיים שבכוונתה להגיש בקשה להקפאת הליכים.

 

 

הבקשה תוגש ככל הנראה היום. בינתיים, כשפנינו לפני זמן קצר לבעל השליטה לוזון לבקש את תגובתו לכוונה להגיש את הבקשה, הוא הגיב בטריקת הטלפון, כך שלא התקבלה תגובה לידיעה.

 

עמוס לוזון עמוס לוזון צילום: אוראל כהן

 

 

מבדיקת כלכליסט עולה כי לפני כשבוע וחצי הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת פירוק נגד דורי בניה, וזאת מטעם קבלנית משנה שהחברה נותרה חייבת לה 1.18 מיליון שקל, מכוח פסק דין, אך לא פרעה את החוב.

 

מבקשת הפירוק היא חברת י.ב. קורמן מערכות אינסטלציה 92 בע"מ, והיא טוענת שבאמצע אוגוסט 2019 ניתן בבית המשפט המחוזי פסק דין של השופטת עידית ברקוביץ, בו התקבלה באופן חלקי תביעה שהגישה נגד דורי בניה והאחרונה חויבה לשלם לה בתוך 30 יום את החוב. לטענתה, עד כה החברה לא פרעה את החוב ואף לא הטריחה את עצמה להשיב למכתב ההתראה.

 

בדוחות הכספיים המסכמים לשנת 2018, שפרסמה קבוצת לוזון, נכתב כי ישנם ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של דורי בניה כעסק חי. עמוס לוזון, יו"ר לוזון נדל"ן, רכש אותה בינואר 2016 ומאז סיכמה הפסד מצטבר של 129 מיליון שקל עד סוף 2018.

 

לוזון פעל לבצע מיזוג תפעולי בין דורי בניה לבין עסקי הנדל"ן של קבוצתו. פעילות חברת הכוח דוראד למשל הועברה לחברת האם לוזון השקעות. נראה שחברת א. דורי בניה נותרה לבסוף ככל הנראה חדלת פרעון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x