$
רכב

משרד התחבורה הוציא כרטיס צהוב ליבואני רכב אישיים

אתמול הוקפא ל-30 יום רשיון היבוא האישי של דרור סדן, המתמחה ביבוא מכוניות יוקרה. בנוסף, בחודש מרץ נקנס סוכן יבוא אישי בסכום של 50 אלף שקל לאחר שיבא ירכב שאינו על על הגדרות החוק בישראל

תומר הדר 08:2507.10.19

משרד התחבורה קנס השנה יבואני רכב אישיים והקפיא לחלקם רשיונות יבוא. לפני כשנתיים נכנס לתוקף חוק רישוי רכב שהסדיר את התנהלות העוסקים ביבוא רכב לישראל, והגדיר שלושה סוגי יבואנים: יבואנים ישירים, שהם היבואנים הוותיקים; יבואנים עקיפים, שהם יבואנים מקבילים שרוכשים מכוניות מסוכן מישנה של יצרן הרכב; ויבואנים זעירים, המייבאים עד 20 מכוניות בשנה, ומכונים יבואנים אישיים. לפי נתוני המשרד בישראל פועלים כ־40 יבואנים רשומים.

 

אתמול הורה משרד התחבורה על התליית (הקפאת) רשיון היבוא האישי של הסוכן דרור סדן, המתמחה ביבוא מכוניות יוקרה, ל-30 יום. הנימוק שניתן להחלטת המשרד הוא "הגנה מיידית על שלום הציבור וקניינו". לפני כשנה דיווח ערוץ 10 כי סדן נעצר בחשד לעבירות מרמה ומסים.

 

מכוניות בנמל אילת (ארכיון) מכוניות בנמל אילת (ארכיון) צילום: יאיר שגיא

 

 

בנוסף, בחודשים האחרונים הטיל משרד התחבורה קנסות בגובה של 50.7 אלף שקל כל אחד על יבואני רכב. כך, בחודש מרץ האחרון נקנס סוכן יבוא אישי בסכום זה לאחר שייבא לישראל רכב שאינו עונה על הגדרות החוק בישראל. לפי נתוני המשרד, הרכב שהובא ארצה הוא רכב יוקרה שנדרש לביצוע ריקול בחו"ל, אך יוצא לישראל לפני ביצוע הריקול.

 

בחודשיים האחרונים הטיל המשרד שני קנסות בגובה זהה בשני מקרים הקשורים לסוכנות יבוא הרכב קארס לופט. במקרה הראשון נקנסה קארס לופט לאחר שעסקה ביבוא אישי של רכב בלי רישיון. במקור הוטל על הסוכנות קנס בגובה כפול, אך הסכום הופחת בטענה שמדובר בהפרה ראשונה. במקרה השני הוטל קנס על מתווך בחברת סוויץ' טי.אל.איי, שנשכר לספק שירותי תיווך אך העביר את העבודה לקארס לופט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x