$
רכב

טויוטה מגדילה אחזקות בסובארו - ומודיעה על עתיד מימני עם GAC

במסגרת ההסכם ישתפו היצרניות פעולה בפיתוח רכב חשמלי בעל הנעה כפולה, תחום שנשלט באופן מסורתי על ידי סובארו; במקביל הודיעה טויוטה כי תחל בקרוב בפיתוח רכב בעל הנעת תא דלק יחד עם GAC ו-FAW הסיניות

תומר הדר 19:0327.09.19

טויוטה מגדילה את אחזקותיה בסובארו מ-17% ל-20% - כך הודיעה היום היצרנית היפנית.

 

פוג'י תעשיות כבדות, החברה האם של סובארו, עברה לא מעט שינויים מאז הקמתה של סובארו ב-1915 כיצרנית קטנה המתמחה בפיתוח מטוסים, הכוללים בין היתר רכישה של מניות (כ-20%) על ידי ניסאן בשנות השישים המאוחרות, מכירה של המניות הללו לג'נרל מוטורס עם האיחוד בין רנו לניסאן - ומכירה מחודשת של מניות פוג'י תעשיות כבדות (8.7% ממניות פוג'י) לטויוטה בשנת 2005.

 

טויוטה עצמה מחזיקה בין היתר גם במניות דייהטסו ויצרנית המשאיות הינו.

 

סובארו נחשבה מאז ומתמיד ליצרנית רכב ייחודית המתעקשת לפתח רכבים באופן עצמאי שמיועדים בדרך כלל לסוג מסוים מאוד של לקוחות. משנות השבעים התמחתה סובארו בלקוחות הדורשים הנעה כפולה כדי לנסוע בשטח קשה - ומנועי בוקסר (מנוע בו הבוכנות ניצבות זו מול זו) הפכו לסימן היכר כמעט ייחודי לחלוטין של סובארו. למעשה, מכונית הספורט פורשה 911 נחשבת כיום לאחת המכוניות הבודדות בעולם החולקות עם סובארו את תצורת ההנעה הכפולה ומנוע הבוקסר, לפחות בחלק קטן מן הדגמים.

 

מפעל טויוטה מפעל טויוטה צילום: בלומברג

במשך שנים רבות התעקשה סובארו שלא לאפשר ליצרני רכב אחרים המחזיקים במניותיה להשתמש במאפיינים ובטכנולוגיות היחודיים של דגמיה; ואולם לאחר שטויוטה הגדילה את אחזקותיה בפוג'י תעשיות כבדות בשנת 2008 ל-16.8% נאותה סובארו לפתח מכונית משותפת - אך לא כזו שתיועד ליצור המוני - שילוב שהניב את מכוניות הספורט טויוטה GT86 וסובארו BRZ.

  

לפי הצהרתן המשותפת של טויוטה וסובארו, במסגרת ההסכם ישתפו היצרניות פעולה בפיתוח רכב חשמלי בעל הנעה כפולה, תחום שנשלט באופן מסורתי על ידי סובארו, ובפיתוח הדור הבא של מכונית הספורט של סובארו.

  

במקביל הודיעה טויוטה על מהלכים נוספים בשוק הרכב הסיני, שעשויים להשפיע גם על ישראל. כך, לפי טויוטה, החברה תחל בקרוב בפיתוח רכב בעל הנעת תא דלק (המבוסס על תהליך כימי המייצר חשמל במימן) יחד עם GAC  ו-FAW הסיניות. GAC מיוצגת בישראל על ידי יוניון מוטורס יבואנית טויוטה הצפויה להתחיל ביבוא בשנה הבאה. לפי הודעת GAC לבורסה, טויוטה צפויה לספק לה טכנולוגיות הן בתחום המימן והן בתחום ההנעה החשמלית - וההיברידית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x