$
תיירות

"רגע היסטורי": סעודיה תפתח את שעריה לתיירים

לראשונה, הממלכה תאפשר כניסת תיירים מ-49 מדינות, במטרה להגדיל את נפח ההכנסות של הענף ל-10% מהתמ"ג לעומת 3% כיום ולצמצם את התלות בנפט. שר התיירות על האפשרות שתקיפת מתקני הנפט מוקדם יותר החודש תרתיע מבקרים מלהגיע: "הערים שלנו הן מהבטוחות בעולם"

שירות כלכליסט 13:2727.09.19

סעודיה תפתח את שעריה לתיירים מכל העולם בפעם הראשונה כחלק ממאמץ נרחב לחתוך את תלותה הכלכלית בנפט.

 

היום (ו) השיקה הממלכה אפשרות ויזת כניסה אליה לאזרחי 49 מדינות והקלה את קוד הלבוש המחמיר הנהוג בה עבור תיירות נשים. שר התיירות הסעודי אחמד אל-חטיב תיאר זאת כ"רגע היסטורי" עבור המדינה. "המבקרים יופתעו מהאוצרות שיש לנו לחלוק איתם - חמישה אתרי מורשת עולמיים של אונסק"ו, תרבות מקומית תוססת וטבע עוצר נשימה", כך אמר אל-חטיב.

 

ויזות ביקור במדינה הוגבלו עד היום וניתנו בעיקר לעולי רגל, אנשי עסקים, וזרים שעובדים במדינה - וכעת סעודיה מקווה גם לעודד על ידי כך השקעות זרות בתעשיית התיירות שלה. המדינה שואפת שחלקה היחסי של התיירות בתמ"ג שלה יעלה מ-3% ל-10% עד 2030.

הפיצוץ במתקן הנפט אבקאיק לפני שבועיים בסעודיה הפיצוץ במתקן הנפט אבקאיק לפני שבועיים בסעודיה צילום: YouTube

 

 

מלון ריץ קרלטון בריאד מלון ריץ קרלטון בריאד צילום: TripAdvisor
פרויקט תיירות בסעודיה פרויקט תיירות בסעודיה צילום: Public Investment Fund

 

נשים זרות שיבקרו בממלכה לא יידרשו ללבוש עבאיה שתכסה את כל גופן, כפי שנדרש מנשים מקומיות ללבוש במקומות ציבוריים, אך יצטרכו לשמור על לבוש צנוע. גם לא יהיו מגבלות על נשים ללא ליווי שמבקרות במדינה. "יש לנו תרבות, אנו מאמינים שחברינו ואורחינו יכבדו את התרבות הזאת", כך אל-חטיב.

 

הכניסה לאתרים הקדושים לאיסלאם - כמו הערים מכה ומדינה - עדיין תהיה אסורה למבקרים שאינם מוסלמים, וכך גם האיסור על צריכת אלכוהול יישאר בתוקף. פרטים נוספים על התוכנית, כולל אזרחי אילו מדינות יוכלו לקבל ויזת תייר, יסופקו בהמשך היום.

 

אל-חטיב אמר גם שאינו מאמין שהמתקפות האחרונות על מתקני הנפט הסעודיים ירתיעו אנשים מלבקר במדינה. "הערים שלנו הן מהבטוחות ביותר בעולם. לכן איננו מאמינים שהדבר ישפיע על תוכניתינו. יש הרבה עובדים זרים שחיים בסעודיה, ונהנים ממנה. אנחנו מקום מאוד בטוח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x