$
משפט

פרסום ראשון

החקירה בסודהסטרים: המקורבת ליו"ר חשודה במחיקת תמונות והתכתבויות מהנייד

חוקרי רשות ני"ע חושדים כי המקורבת לדניאל בירנבאום, שלפי החשד קיבלה ממנו טיפ על המיזוג עם פפסיקו בטרם ההודעה למשקיעים, מחקה קבצים מהנייד במהלך החיפוש שנערך בביתה עם פרוץ החקירה. המקורבת, ששמה אסור לפרסום, ערערה על גובה הערבות שהטיל עליה בית המשפט. סנגורה, אייל לביא: "רשות ני"ע מנסה להלך עליה אימים"

תומר גנון 16:4326.09.19

החשד לשימוש במידע פנים בסודהסטרים: חוקרי רשות ני"ע חושדים כי המקורבת ליו"ר דניאל בירנבאום, שעל פי החשד קיבלה ממנו טיפ על המיזוג עם פפסיקו בטרם ההודעה למשקיעים, מחקה התכתבויות ותמונות מהטלפון הנייד שלה במהלך החיפוש שנערך בביתה עם פרוץ החקירה ביום שני.

 

 

 

חוקרי הרשות החרימו את הנייד של המקורבת, עובדת לשעבר בחברה שלה היכרות ארוכת שנים עם בירנבאום וששמה נאסר לפרסום. היא נחקרה גם בחשד לשיבוש מהלכי משפט לצד שימוש במידע פנים ומכחישה את החשדות.

 

מפעל סודהסטרים מפעל סודהסטרים צילום: באדיבות דוברות סודהסטרים

 

שופטת בית משפט השלום בת"א, קרן גיל, שחררה אותה ביום שני בתנאים מגבילים ובהם איסור יצירת קשר עם בירנבאום למשך 90 יום, איסור יצאה מהארץ לחצי שנה והפקדת ערבות של 450 אלף שקל. סנגורה, עו"ד אייל לביא, הגיש ערעור לבית המשפט שבו ביקש להעמיד את הערבות על סכום נמוך בהרבה - 100 אלף שקל.

 

חשדות לגבי שלושה מקרים של העברת מידע פנים

בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים במשך 12 שנים שמונה לאחרונה ליו"ר, עוכב לחקירה ביום שני בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים ומרמה והפרת אמונים בתאגיד. בית המשפט שחרר אותו בתנאים מגבילים, בהם הפקדת ערבות של 1.2 מיליון שקל ואיסור יציאה מהארץ.

 

בירנבאום מגיע לחקירה בירנבאום מגיע לחקירה צילום: אוראל כהן

 

על פי החשד בירנבאום, כאיש פנים, מסר למקורבת אליו מידע מהותי בטרם דיווחו למשקיעים בשלוש הזדמנויות שונות. המקורבת, כך החשד, השתמשה במידע הפנים שנמסר לה, ורכשה את מניות החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים טרם פרסום הדיווחים. בעקבות פעילות אסורה זו היא גרפה רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של של כ-156 אלף שקל.

 

עו"ד אייל לביא עו"ד אייל לביא צילום: תומר גנון

 

הדלפת מידע הפנים על ידי בירנבאום, כך עולה מהבקשה לשחררו בתנאים מגבילים, נוגעת כאמור לשלושה מקרים. הראשון, דיווח מיידי מהותי וחיובי של החברה מיום 20.08.2018 ביחס למידע אודות רכישת החברה ע"י חברת פפסיקו - בעקבותיו עלה שער מנית החברה בשיעור חד. בהתאם להסכם שנחתם בין שתי החברות בסוף אוגוסט, פפסיקו שילמה 3.2 מיליארד דולר לאחר שרכשה את כל הון המניות של סודהסטרים במחיר של 144 דולר למניה. פפסיקו מימנה את העסקה באמצעות המזומנים שבקופתה.

 

המקרה השני הוא דיווח חיובי של החברה מיום 01.08.2018 שהתייחס לתוצאותיה הכספיות החיוביות לרבעון השני לשנת 2018. חשד דומה שלישי של שימוש במידע פנים עלה גם כלפי פעילות קודמת של המקורבת במניות סודהסטרים, טרם דיווח חיובי של החברה מיום 15.02.2017 אודות תוצאות דו"ח תקופתי ושנתי של החברה לשנת 2016. על פי החשד בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-28 אלף שקל.

 

מפרקליטה של המקורבת, עו"ד אייל לביא, נמסרה תגובה: "היום הוגש ערר על ההחלטה בדבר ההפקדה בסך 450 אלף שקל כחלק מתנאי השחרור. ביהמ"ש המחוזי קבע כי בשלב זה, ועד להחלטה לאחר דיון שיתקיים בעניין, מרשתי לא נדרשת להפקיד כסף. לגופו של עניין מרשתי לא ביצעה שום עבירה פלילית בהתנהגותה. ניסיונותיה של היחידה החוקרת להלך אימים על מרשתי במהלך החקירה לרבות חקירה ממושכת, לא אנושית, ובניגוד לדין, במשך 12 שעות לא יועילו כלל".

 

מפרקליטו של בירנבאום, עו"ד יובל ששון, לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x