$
משפט

רמת גן: ישראל זינגר הגיש תביעת לשון הרע נגד כרמל שאמה הכהן

ראש העיר לשעבר, ישראל זינגר, תובע את ראש העיר הנוכחי, כרמל שאמה הכהן, בטענה שפרסומים מכפישים שלו, לכאורה, פגעו בשמו הטוב והזיקו לו בבחירות. זינגר: "שאמה הכהן השמיץ אותי, לעג לי וקשר אותי לשחיתות ולשוחד". שאמה הכהן: "זינגר מנסה ליצור מאזן אימה"

ליטל דוברוביצקי 10:3026.09.19
ישראל זינגר, ראש עיריית רמת גן לשעבר, הגיש אתמול (ד') לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע של חצי מיליון שקל נגד ראש העירייה הנוכחי, כרמל שאמה הכהן. זינגר טוען לפרסומים מכפישים שהשפיעו לטענתו על דעת הבוחרים.

 

 

 

בתביעה מציין זינגר באמצעות עו"ד ינון סרטל ועו"ד ניר לזר כי כיהן כמנהל תיכון בליך ברמת גן, וב-2003 נבחר למועצת העיר והיה חבר האופוזיציה עד לבחירות ב-2013. "ב-2013 נבחר זינגר לראשות העיר לאחר שניצח את שאמה הכהן. זינגר כיהן עד נובמבר 2018, לאחר שבסיבוב השני בבחירות ניצח שאמה הכהן את זינגר".

 

כרמל שאמה הכהן וישראל זינגר כרמל שאמה הכהן וישראל זינגר צילום: עמית שעל, שאול גולן, יריב כץ

 

זינגר טוען כי שאמה הכהן, "לא השלים עם ההפסד בבחירות 2013 שהוביל אותו לתסכול ולרצון לנקמה, והחל לאחר תום מערכת הבחירות לתקוף את זינגר ברשתות החברתיות. הנתבע יזם חקירה פלילית נגד זינגר, ליווה וליבה את החקירה כעושה עצמו מקורב לגורמי החקירה ובעל מידע על הנעשה בחקירה. בהמשך פירסם הנתבע מידע שקרי לכאורה ולפיו הוחלט על העמדתו של זינגר לדין, אף שידע כי לדבריו אין יסוד". 

 

עוד טוען זינגר כי שאמה הכהן "הרהיב עוז והמשיך, גם לאחר שתיק החקירה נגד זינגר נסגר ואף לאחר היבחרו לראשות העיר, לקשור את זינגר במעשי שחיתות ושוחד. התנהלות הנתבע הייתה מכוונת מטרה לפגוע בזינגר, בשמו הטוב, במעמדו ובמשרתו הציבורית, לשימו ללעג ולבוז ולמשוך אליו קהל בוחרים".

  

לטענת זינגר, ב-29 ביולי 2018 הודיע פרקליט המדינה לזינגר כי החליט לא להגיש נגדו כתב אישום. "גם לאחר ההודעה המשיך הנתבע בשלו, ופירסם בפייסבוק כי ביחידת להב שחקרה את התיק, 'תולשים שערות' לנוכח החלטת הפרקליטות". 

 

שאמה הכהן: "לא שופטים אדם מובס"

 

זינגר טען עוד כי בנובמבר 2018 זכה הנתבע בבחירות לראשות העיר כשגבר על זינגר. "אין ספק כי לפרסומים הרבים שפירסם הנתבע נגד התובע היו השפעות על דעת הבוחרים, ואת השלכותיהם ניתן לראות בתוצאות. לאחר הבחירות האחרונות סבר זינגר כי מסכת ההשפלות נגדו מצד הנתבע תמה. אולם לא כך היה. 

 

במרץ פרסם בדף הפייסבוק שלו: 'מי שחושב שבהטלת מורא ואיומים ימשיכו בעיר לבנות ללא הבחנה הם יפנימו בקרוב שימי בר וזינגר חלפו מהעולם, ושבכוח ובשוחד יותר אי־אפשר להשיג דבר בעירייה'". לטענת זינגר, באמירה פוגענית זו הציג הנתבע את זינגר כאדם שבתקופת כהונתו זכו יזמים ששילמו לו שוחד והפעילו נגדו כוח להשיג הישגים מהעירייה. זינגר הדגיש כי "אין באמירות אלה ולו שמץ של אמת". 

 

מטעם שאמה הכהן נמסר: "אף שזינגר ניהל קמפיין גזעני ובית המשפט הורה לו להסיר את פרסומיו הלא חוקיים, לא שופטים אדם מובס אכול תסכול שהפך מסמל ומוביל העיר לנע ונד שאות ראש העיר הכושל בהיסטוריה של ר"ג טבוע על מצחו. לאחר כישלונו בבחירות ולאחר שכשל בתחנוניו שנסיר את תביעת לשון הרע שהגיש הוא מנסה ליצור מאזן אימה". 

 

מטעם זינגר נמסר: "במקום לפעול לרווחת העיר ממשיך שאמה־הכהן בקו המוכר לו – בריונות מילולית שאין לה מקום על ידי נבחר ציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x