שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ראש לשכת עורכי הדין: "לא תהיה בתקופת כהונתי תביעה נגד עיתונאים"

אבי חימי התייחס בטקס פתיחת שנת המשפט לטלטלה שעברה הלשכה בשנה האחרונה ולהחלטה לבטל את התביעה נגד העיתונאית שרון שפורר. שפורר: "אבי חימי לא ביטל את התביעה נגדי, היא נדחתה. ראוי היה שיבקש סליחה בשם הלשכה"

ליטל דוברוביצקי 22:5524.09.19

"בימים האחרונים אני שומע וקורא על קרע בין מערכת בתי המשפט ללשכת עורכי הדין. אז אני רוצה להבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים: אין שום קרע, אין שום סדק ואין אפילו תחילתו של שבר", כך אמר הערב ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי בטקס פתיחת שנת המשפט במחוז ירושלים.  

בטקס שהתקיים בבית הפרקליט של המחוז במעמד נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ויו"ר מחוז ירושלים עו"ד אשר אקסלרד התייחס חימי למשבר שעברה הלשכה בשנה האחרונה, לאחר ששורת פרשיות נקשרו לראש הלשכה הקודם אפי נוה: "זה לא סוד שעברנו שנה לא קלה ומטלטלת אבל לשמחתי הצלחנו לייצב את המערכת ולאחות את השברים".

 

ראש הלשכה עו"ד אבי חימי ראש הלשכה עו"ד אבי חימי

 

לדברי חימי, "במהלך החודשים האחרונים ביצענו שורה ארוכה של צעדים משמעותיים ואנחנו נחושים לעשות טיפול שורש בבעיות שמטרידות את כולנו כאזרחי המדינה וכעורכי דין".

 

עוד התייחס חימי לשקיפות שביקש לקדם בלשכה: "הוריתי על חשיפת הפרוטוקולים של ישיבות המועצה הארצית לכל דורש, וכן כל מסמך התקשרות ומכרז - לא היה לי, אין לי ולא יהיה לי מה להסתיר".

 

בין היתר, התייחס לביטול התביעה נגד עיתונאית "המקום הכי חם בגיהנום" שרון שפורר: "לא היססתי לבטל את התביעה של הלשכה כנגד עיתונאית מסוימת - גם אם הביקורת לא נעימה לאוזנינו, וגם אם לעיתים היא לא עניינית, לעיתים מוטה ולעיתים מוטעית - תביעה נגד עיתונאים לא תהיה בתקופת כהונתי!".

 

חימי דחה, כאמור, את הרמיזות למשבר כלשהו בין הלשכה ומערכת בתי המשפט: "מערכת המשפט ובתי המשפט מאוד יקרים לליבנו. זה גם הבית שלנו. מותר שיהיו חילוקי דעות. לא חייבים להסכים על הכל. מותר ללשכה ולעורכי הדין לבקר את מערכת המשפט, זה חלק משליחותנו הציבורית ואם לא נעשה זאת, נחטא לתפקידנו. אבל עלינו להקפיד כי הביקורת תישמר עניינית, תושמע בצורה מכובדת ובשיח הולם".

 

שרון שפורר מסרה בתגובה: "אבי חימי לא ביטל את התביעה נגדי. הכתבות שלי במקום הכי חם בגהנום היו סופר ענייניות ולא מוטות כלל. אם כבר להיפך, הן היו זהירות מידי. התביעה שמלכתחילה היתה בריונית ונועדה להשתיק נדחתה. ראוי היה שבמעמד הנכבד הזה ינצל את הבמה ויבקש סליחה בשם הלשכה.

 

"למעשה, כל המהלכים עליהם הוא לוקח עכשיו קרדיט - טיפול בשקיפות, בוררויות, אתיקה - חשפתי בכוחות עצמי. אז הוא לא רק חייב לי ולמקום הכי חם בגהנום התנצלות - הוא גם חייב לנו תודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x