$
משפט

הותר לפרסום: דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים לשעבר, נחקר בחשד לשימוש במידע פנים

בירנבאום הוא הבכיר בחברה שעוכב אתמול לחקירה בחשד לשימוש במידע פנים בסמוך למיזוג עם פפסיקו. לטענת רשות ניירות ערך הוא הדליף למקורבת אליו, עובדת לשעבר בחברה, מידע מוקדם על עסקת המיזוג עם ענקית המזון וכן בשני מקרים נוספים

תומר גנון 15:5524.09.19
הותר לפרסום: דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים במשך 12 שנים שמונה לאחרונה ליו"ר, הוא הבכיר בחברה שעוכב אתמול (ב') לחקירה בחשד לשימוש במידע בסמוך למיזוג עם פפסיקו. בית המשפט שחרר את בירנבאום בתנאים מגבילים, בהם הפקדת ערבות של 1.2 מיליון שקלים ואיסור יציאה מהארץ. היום הוא נחקר בשנית במשרדי רשות ני"ע בת"א. החוקרים מייחסים לו גם ביצוע עבירה של מרמה והפרת אמונים בתאגיד.  

 

 

על פי החשד בירנבאום, כאיש פנים, מסר למקורבת אליו מזה מספר שנים שעבדה בעבר בסודהסטרים, ושמה אסור עדיין לפרסום, מידע מהותי בטרם דיווחו למשקיעים בשלוש הזדמנויות שונות. על פי החשד, המקורבת השתמשה במידע הפנים שנמסר לה, ורכשה את מניות החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים טרם פרסום הדיווחים. בעקבות פעילות אסורה זו היא גרפה רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של של כ-156 אלף שקל. 

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים לשעבר, ברשות ניירות ערך דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים לשעבר, ברשות ניירות ערך צילום: אוראל כהן

 

בירנבאום ברשות ניירות ערך בירנבאום ברשות ניירות ערך צילום: אוראל כהן

 

הדלפת מידע הפנים על ידי בירנבאום, כך עולה מהבקשה לשחררו בתנאים מגבילים, נוגעת כאמור לשלושה מקרים. הראשון, דיווח מיידי מהותי וחיובי של החברה מיום 20.08.2018 ביחס למידע אודות רכישת החברה ע"י חברת פפסיקו - בעקבותיהם עלה שער מנית החברה בשיעור חד. בהתאם להסכם שנחתם בין שתי החברות בסוף אוגוסט, פפסיקו שילמה 3.2 מיליארד דולר לאחר שרכשה את כל הון המניות של סודהסטרים במחיר של 144 דולר למניה. פפסיקו מימנה את העסקה באמצעות המזומנים שבקופתה.

 

המקרה השני הוא דיווח חיובי של החברה מיום 01.08.2018 שהתייחס לתוצאותיה הכספיות החיוביות לרבעון השני לשנת 2018. חשד דומה שלישי של שימוש במידע פנים עלה גם כלפי פעילות קודמת של המקורבת במניות סודהסטרים, טרם דיווח חיובי של החברה מיום 15.02.2017 אודות תוצאות דו"ח תקופתי ושנתי של החברה לשנת 2016. על פי החשד בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-28 אלף שקל.

 

מטעם פרקליטו של בירנבאום, עו"ד יובל ששון, לא נמסרה תגובה.

 

מעו"ד לירן זילברמן המייצג את המקורבת לבירנבאום נמסר: "החשדות כלפי מרשתי הן חשדות ראשוניים בלבד. מרשתי הציגה גרסה סדורה בחקירתה ואני מניח שבתום החקירה יתברר כי אין בהתנהלותה משום מעשה פלילי או התנהגות פסולה".

 

במהלך היום הגיעו למשרדי הרשות עובדים נוספים בסודהסטרים למסור עדות פתוחה בפרשה, ביניהם מחליפו של בירנבאום בתפקיד המנכ"ל - אייל שוחט.

 

 

אייל שוחט אייל שוחט צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x