$
משפט

פרסום ראשון

מפקח במשרד הבינוי והשיכון צפוי להודות: קיבלתי שוחד

גלעד פונק, מרכז תחום עבודות חשמל במחוז המרכז, יודה במסגרת הסדר טיעון שקיבל 20 אלף שקל במזומן ממנהלו הישיר, לאחר שאישר בהוראתו לקבלנים לקבל כספים על עבודות שלא ביצעו. ירצה 9 חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 150 אלף שקל

תומר גנון 18:3019.09.19

הסדר טיעון ראשון בפרשת השחיתות במשרד הבינוי והשיכון: מרכז תחום עבודות חשמל במחוז מרכז, גלעד פונק, יודה ויורשע בעבירות של לקיחת שוחד בהיקף של 20 אלף שקל, ובסיוע להלבנת הון לממונה עליו והנאשם המרכזי בפרשה, גדי רייבוך - מנהל החטיבה הטכנית במחוז מרכז לשעבר. על פי ההסדר על פונק, המיוצג על ידי עו"ד סתיו סער, יוטלו 9 חודשי מאסר שיהיה ניתן לרצות אותם בעבודות שירות, וכן קנס של 150 אלף שקל.

 

 

 

על פי כתב האישום המתוקן, במסגרת תפקידו היה אחראי פונק על עבודות חשמל ותקשורת בפרויקטים של משרד השיכון, וכן אישר וחתם על חשבוניות בעבור ביצוע עבודות חשמל שהגישו לו הקבלנים. את האישור הסופי היה נותן הממונה עליו – רייבוך.

 

גדי רייבוך גדי רייבוך צילום: עמית שעל

 

בין השנים 2013-2016 הוגשו לאישורו של פונק חשבוניות בארבעה פרויקטים שונים במודיעין ויבנה. לאחר שביצע בדיקה בשטח, גילה פונק חוסר התאמה בין הסכומים לביצוע בשטח. הוא עדכן את רייבוך כי מדובר בחשבוניות מנופחות. למרות זאת, רייבוך הורה לו לאשר את החשבוניות וכך שולמו לקבלנים 100 אלף שקלים יותר. לאחר אישור החשבוניות, הגיע רייבוך למשרדו של פונק, בארבעה מועדים שונים, והניח במגירתו מעטפות שהכילו סכום כולל של 20 אלף שקלים.

 

בנוסף יודה פונק בכתב האישום, שיוגש על ידי עו"ד עמית לוין מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי), כי סייע לרייבוך להלבין כספים. בהתאם להצעתו של רייבוך, במהלך השנים פונק לווה ממנו מאות אלפי שקלים במזומן – כספים שמקורם על פי החשד היה בתשלומי שוחד שקיבל רייבוך מקבלנים. לאחר שפונק קיבל את הכספים הוא הפקיד אותם בחשבונות שלו, ולאחר מכן השיב אותם לרייבוך בתוספת ריבית. הפקדת הכספים בחשבונות של פונק, כך כתב האישום, הייתה במטרה לסייע לרייבוך לגרום לדיווחים לא נכונים לרשות לאיסור הלבנת הון

בטל שלח
    לכל התגובות
    x