$
משפט

פרסום ראשון

בעלי התפקיד של המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה לביהמ"ש: "הוגשו 4 הצעות"

מציעה נוספת לרכישת פעילות המרכז, שזהותה נחשפת כעת, היא אוניברסיטת אריאל; חוץ ממנה הוגשו הצעות גם על ידי המרכז האקדמי פרס בשיתוף עם הקרייה האקדמית אונו, המרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג והמסלול האקדמי המכללה למינהל

ליטל דוברוביצקי 09:5619.09.19

כשבועיים לאחר שהמרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה הגיש בקשה להקפאת הליכים, בעלי התפקיד שמונו לו הגישו לבית המשפט דו"ח המפרט את ההצעות שהוגשו.

 

כפי שנחשף בכלכליסט אתמול (ד'), הגופים שהגישו הצעות הם המרכז האקדמי פרס בשיתוף עם הקרייה האקדמית אונו, המרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג והמסלול האקדמי המכללה למינהל. לפי הדו"ח, הוגשה גם הצעה נוספת, על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

 

עו"ד רענן קליר עו"ד רענן קליר צילום: אייל טואג

 

מהדו"ח שהוגש על ידי בעלי התפקיד, עו"ד רענן קליר וד"ר שלמה נס, עולה כי הם ניהלו פגישות ושיחות עם 11 אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות. בשלב זה נבחן תוכן ההצעות, במטרה לשפרן. הכרעה צפויה להתקבל בדיון ב-22 בספטמבר באולם נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין.

 

עו"ד שלמה נס עו"ד שלמה נס צילום: אוראל כהן

 

בדו"ח נכתב כי הסטודנטים "ראויים לציון, לאחר שגילו אורך רוח והעניקו לבעלי התפקיד רוח גבית ועידוד לקידום מהלך העברת הפעילות למוסד האקדמי הקולט. הקשר של בעלי התפקיד עם הסגל, כמו גם עם הסטודנטים לרבות באמצעות יו"ר האגודה שמשקיע מזמנו ומרצו, נמשך ומתקיים". מהדו"ח עולה כי בעלי התפקיד גיבשו תוך 4 ימים בלבד מיום מינויים טיוטת הסכם עם המוסד הקולט שהועברה למציעים.

 

המרכז האקדמי באור יהודה המרכז האקדמי באור יהודה צילום: גוגל map

 

על פי המתווה של בעלי התפקיד נדרש מהמוסד הקולט לקלוט את כלל הסטודנטים להמשך לימודיהם במוסד הקולט, שמירת גובה שכר הלימוד הנוכחי, מתן שירותי הוראה לסטודנטים ששילמו מראש ועוד. בשלב זה, כך עולה מהדו"ח, טרם גיבשו בעלי התפקיד עמדה לגבי ההצעה שיש לבחור בה.

 

במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה לומדים 3,700 סטודנטים ומועסקים כ-300 עובדים, והוא צבר חובות בסך 84 מיליון שקל. השופט איתן אורנשטיין הסמיך את נס וקליר לפעול להשגת הסדר עם מוסד אקדמאי אחר אשר יקלוט את הסטודנטים והעובדים ויאפשר את המשך הפעילות של המכללה.

 

בקשת הקפאת ההליכים הוגשה באמצעות עוה"ד שי גליקמן, שותף מנהל מחלקת חדלות פירעון במשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' ועו"ד יונתן גמרניק מהמשרד. את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש. את בעל התפקיד, עו"ד קליר מייצגים עוה"ד אלון בנימיני ואמיר אלגזי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x