$
משפט

חברת שיווק טלפוני הגישה בקשת פירוק נגד תיאטרון הבימה

חברת פאוור דיאלינג, ששימשה כמשווקת מנויים עבור התיאטרון הלאומי, טוענת כי הבימה חייבת לה כ-2.8 מיליון שקל. בתחילת השבוע פורסם כי שני ילדיה של נעמי שמר תובעים את התיאטרון בטענה שלא העביר להם תמלוגים על שימוש שנעשה בדמותה של שמר ובשיריה

ליטל דוברוביצקי 12:4312.09.19

חברה הטוענת כי היא נושה הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת פירוק נגד חברת התיאטרון הלאומי הבימה. הבקשה הוגשה על ידי חברת פאוור דיאלינג, הטוענת כי הבימה חייבת לה כ-2.8 מיליון שקל.

 

התיאטרון הלאומי הבימה התיאטרון הלאומי הבימה צילום: אוראל כהן

 

במסגרת הבקשה נטען באמצעות עוה"ד גבי ספרן ממשרד ספרן, שרף, יפה ובאמצעות עו"ד אורי גיל כי "החברה שפירוקה מתבקש, חברת התיאטרון הלאומי הבימה, היא חברה לתועלת הציבור אשר הוקמה בשנת 2011 ואשר מפעילה כיום את תאטרון הבימה, הוא התיאטרון הלאומי של ישראל, והיא החליפה בתפקיד זה תאגידים קודמים שהפעילו את התיאטרון האמור קודם לכן".

 

עוד נטען, כי אחד ממקורות ההכנסה העיקריים של הבימה הוא מכירה לציבור של מנויים להצגות התיאטרון שלה, אשר מוצגות במשכנה של הבימה בתל אביב וברחבי הארץ. עוד נטען כי המבקשת, חברת פאוור דיאלינג, היא חברה פרטית המתמחה בשיווק ובטלמרקטינג. "החל משנת 1996 ועד לאחרונה בחודש יוני 2019 שימשה המבקשת כחברה שכל יעודה הינו שיווק מנויים לתיאטרון הבימה. לאור אי תשלום החוב כלפיה היא הפסיקה ליתן שירותים להבימה בחודש יוני 2019. במשך שנים שירתה המבקשת את הבימה בנאמנות וביעילות כאשר היא מכניסה לקופת התיאטרון בזכות פעולות השיווק המוצלחות שלה סכומים המסתכמים לסך כולל של כ-110 מיליון שקל נטו".

 

המבקשת טוענת כי הבימה נותרה חייבת לה סכום של כ-2.8 מיליון שקל. על פי הבקשה, מינויו של מפרק להבימה דרוש בין היתר על מנת לחקור את אחריות ההנהלה הנוכחית של הבימה. המבקשת ביקשה גם למנות מפרק זמני לחברה. הנשיא, השופט איתן אורנשטיין ביקש לקבל את תגובת הבימה וקבע דיון במעמד הצדדיים ל-23 בספטמבר.

 

במקביל לבקשת הפירוק נשמעות טענות נוספות נגד הבימה על כך שהתיאטרון הלאומי לא משלם את חובותיו כנדרש. בתחילת השבוע פורסם כי שני ילדיה של נעמי שמר, ללי שמר והיוצר אריאל הורוביץ, דורשים מהבימה 880 אלף שקל או לחילופין את פירוק הבימה. במכתב התראה שהגישו השניים יחד עם המחזאים של המחזה "סימני דרך", הכולל את שיריה של שמר, הם טוענים כי לא קיבלו תמלוגים על השימוש שנעשה בדמותה של שמר ובשיריה.

 

מהבימה נמסר בתגובה: "שום בקשה כזו לא הגיעה לתיאטרון. יצויין כי בין הצדדים מתנהלת תביעה משפטית בבית המשפט ולתיאטרון יש טענות חמורות על התנהלות חברת פאואר דיאלינג. תביעה זו הועברה להליך גישור"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x