$
משפט

פוקס תבעה את קניון TLV ב-40 מיליון שקל: גבה דמי ניהול מופרזים

לטענת הקבוצה, החברה המפעילה את הקניון "הפרה הסכמים בשיטתיות" ולא העניקה לרשתות השייכות לפוקס את ההנחות המקסימליות הניתנות ליתר הרשתות. קניון TLV: "התביעה שקרית ומנוגדת להסכמים בין הצדדים"

קבוצת פוקס הגישה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך של כ-40 מיליון שקל נגד חברת קניון העיר תל אביב המפעילה את קניון האופנה TLV בעיר - זאת בטענה לגביית יתר של דמי ניהול.

 

 

 

ביולי האחרון חשף כלכליסט כי קיים סכסוך מסחרי בין קבוצת האופנה פוקס לבין קניון TLV. במסגרת התביעה טוענת פוקס, באמצעות עוה"ד עופר צור ושחר אייזנר ממשרד גורניצקי כי "חברת הקניון, המפעילה את TLV FASHION MALL בתל אביב, מפרה בהפרה יסודית את התחייבויות ואת הסכמי השכירות והניהול שנחתמו בינה לבין קבוצת פוקס, מכוחם היה עליה להעניק לחברות בקבוצת פוקס כמו ללין, סבונים, ביליהאוס ועוד השוכרות שטחים בקניון תנאים מסחריים מיטביים ובין היתר הנחה בדמי ניהול בשיעור זהה להנחה הכי גבוהה שהיא מעניקה לשוכרים אחרים בקניון.

קניון TLV קניון TLV צילום: דוד הכהן

 

 

לדוגמה, אם שוכר חנות בקניון מקבל הנחה של 50 אחוז בדמי הניהול בגין חנות שלו, גם לקבוצת פוקס מגיעה הנחה זהה של 50 אחוז בכל החנויות שלה".

 

עוד נטען בתביעה כי החל ממועד פתיחת הקניון, קבוצת פוקס חויבה בדמי ניהול בסך של כ-95 שקל למטר רבוע, בתוספת הפרשי הצמדה, סכום אשר למיטב ידיעתה נגבה גם מכל יתר שוכרי החנויות בקניון.

 

"קבוצת פוקס לא העלתה על דעתה כי ישנן בקניון חנויות ששטחן קטן יחסית שמקבלות הנחות משמעותיות בדמי הניהול בניגוד להתחייבות שנמסרה לה, ומבלי שהנתבעת מבצעת את ההתאמה הנדרשת בדמי הניהול המשולמים על ידי חברות בקבוצת פוקס כך שההנחה תחול גם עליהן.

 

בפועל התברר לקבוצת פוקס כי קיים שוכר חנות בשטח של 250 מ"ר נטו בלבד (לפחות אחד) המקבל הנחה של 50 אחוז בדמי הניהול אולם העניין הוסתר על ידי הנתבעת - דמי הניהול שהיא גובה מקבוצת פוקס לא עודכנו ולא הופחתו ל-50 אחוז גם הם.

 

כך יצא שבמשך שנים גובה הנתבעת שלא כדין מהחברות בקבוצת פוקס ומתכוונת להמשיך לגבות מהן שלא כדין דמי ניהול ביתר ובשיעור כפול לפחות מן המוסכם בין הצדדים בגין החנויות שקבוצת פוקס שכרה בקניון", נטען. טרם הוגש כתב הגנה.

 

מקניון TLV נמסר: "אנו מצרים על הגשת התביעה. לעצם העניין התביעה שקרית מיסודה ומנוגדת להסכמים החתומים בין הצדדים. אנו נוכיח את הדברים בבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x