קריירה

סקר בינלאומי: ישראל בין 10 המדינות הטובות ביותר לרילוקיישן

דירוג של חברת מחקר בקרב 20 אלף עובדים מ-187 מדינות ממקם את ישראל בצמרת המדינות הטובות לרילוקיישן. 58% מהעובדים בארץ שמחים מאפשרויות הקריירה שלהם ו-63% מרוצים משעות העבודה. ומי במקום הראשון?

שירות כלכליסט 20:4910.09.19
וייטנאם הוכתרה למדינה הטובה ביותר לרילוקיישן, כך על פי סקר הרילוקיישן ל-2019 (Expat Insider 2019 Survey). הדירוג, אותו ערכה חברת המחקר InterNations התבסס על נתונים שסיפקו 20 אלף עובדים מ-187 מדינות ברחבי העולם, ונועדו למדוד באילו מדינות העובדים מרוצים ביותר מאפשרויות הקריירה שעומדות בפניהם, מהמצב הכלכלי, הביטחון בעבודה והאיזון בין העבודה והחיים הפרטיים.
וייטנאם. במקום הראשון וייטנאם. במקום הראשון צילום: בלומברג

 

ישראל דורגה במקום העשירי מתוך 64 המדינות שהשתתפו בדירוג, לאחר ש-58% מהעובדים ברילוקיישן במדינה טענו כי הם שמחים מאפשרויות הקריירה שלהם, מה שמציב אותה במקום השלישי בתת קטגוריה הזו, ו-78% אמרו כי הם מרוצים באופן כללי מהעבודה שלהם. עוד עולה מהסקר כי 63% מהעובדים ברילוקיישן בארץ מרוצים משעות העבודה שלהם, 68% מהאיזון בין החיים הפרטיים והעבודה ו-73% דירגו את מצב הכלכלה במדינה כחיובית. מנגד, ארה"ב דורגה רק במקום ה-40, לאחר ש-40% בלבד טענו כי הם מרוצים מהאיזון בין החיים הפרטיים והעבודה.

 

צ'כיה ולוקסמברג מדורגות במקומות השני והשלישי, בהתאמה. ביחד עם וייטנאם הן הדיחו מהפסגה את בחריין, שהשנה כלל לא נכנסה לעשירייה הראשונה. טייוואן שדורגה בשנה שעברה במקום השני הסתפקה הפעם במקום השמיני. גרמניה והולנד סוגרות את החמישייה הראשונה.

 

פראג, צ'כיה. במקום השני והמכובד פראג, צ'כיה. במקום השני והמכובד צילום: shutterstock

 

 

במקומות האחרונים מדורגות איטליה, יוון טורקיה, ארגנטינה וכווית.

 

עבודה במדינה אחרת טומנת בחובה לא מעט אתגרים, אך יש גם הטבות. לפי סקר שערכו השנה ב-HSBC, עובדים בגילאי 18-34 מרוויחים בממוצע 35% יותר לאחר הרילוקיישן. בחלק מהשווקים הזינוק בשכר עמד על 51%.

 

 

אוסלו, נורבגיה. מקום שישי אוסלו, נורבגיה. מקום שישי צילום: בלומברג

 

10 המדינות הטובות ביותר לרילוקיישן:

 

10. ישראל

9. פנמה

8. טייוואן

7. אסטוניה

6. נורבגיה

5. הולנד

4. גרמניה

3. לוקסמבורג

2. צ'כיה

1. וייטנאם

 

מגדל שרונה בתל אביב מגדל שרונה בתל אביב צילום: יאיר שגיא

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x