$
משפט

"נושה מתאמץ" שגילה נכס שהנאמן לא ידע עליו יקבל 50 אלף שקל

השופט עופר גרוסקופף פסק לאחרונה - בהחלטה תקדימית - תשלום של גמול מיוחד למי שהוגדר "נושה מתאמץ"; מדובר באדם שהיה זכאי כחלק מקבוצה לפיצוי בגין תביעה ייצוגית, ובעקבות מאמציו הסתבר שחברי הקבוצה זכאים לעוד 611 אלף שקל שנחלקו ביניהם

ענת רואה 09:1908.09.19

השופט עופר גרוסקופף פסק לאחרונה תשלום של גמול מיוחד למי שהוגדר "נושה מתאמץ", אדם שהיה זכאי כחלק מקבוצה לפיצוי בגין תביעה ייצוגית, ובעקבות מאמציו הסתבר שחברי הקבוצה זכאים לעוד 611 אלף שקל שנחלקו ביניהם. מדובר בהחלטה תקדימית של השופט גרוסקופף, שניתנה על ידיו בבית המשפט המחוזי מרכז.

  

השופט עופר גרוסקופף השופט עופר גרוסקופף צילום: אתר בתי המשפט

 

עו"ד רונן נאווי עו"ד רונן נאווי צילום: OVStudio

ההחלטה ניתנה במסגרת החלטת פתקית קצרה, אולי במטרה להימנע מפסק דין מפורט שבו יוסדר הנושא אשר לא מעוגן בחקיקה. את הנושה ייצג בהליך עו"ד רונן נאוי שדרש בשמו לקבל תגמול הולם על מאמציו יוצאי הדופן שהסבו תועלת לכל חברי הקבוצה. המדובר בהליך של תביעה ייצוגית שהוגשה ב־ 2009 נגד חברת לנדמארק גרופ.

 

בתביעה נטען כי בעת הנפקת החברה ב־ 2007 נכללו פרטים מטעים בתשקיף. בסופו של דבר, במאי 2017 הושג בתיק הסכם פשרה, שלפיו בעל השליטה נמרוד טבי והמנהלים ישלמו 23 מיליון שקל לחברי הקבוצה הנפגעת ושכר טרחה של 3 מיליון שקל לעורכי הדין שלהם. לאחר אישור הפשרה בבית המשפט פנה עו"ד נאוי בשמו של רומן צרנישב, אחד מחברי הקבוצה הזכאים לפיצוי, וטען כי נפלה טעות בחישובי נאמן ההסדר ולמעשה הקבוצה זכאית ל־ 611 אלף שקל יותר. בעקבות פנייתו נערך חישוב מחודש והסכום נוסף לקופה.

 

צרנישב אמור היה בעקבות הגילוי לקבל עוד 6,000 שקל שהם כ־ 1% מהסכום הנוסף שנכנס לקופה. אלא שעו"ד נאוי טען כי יש לפסוק לו תגמול הולם על מאמציו. רוסקופף פסק לו שכר טרחה של קרוב ל־ 10% מהסכום שהתגלה בזכותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x