שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עוקף את ועדת ההיתרים: אנגלמן אישר לנתניהו לקחת הלוואה של 300 אלף דולר מספנסר פרטריץ'

הכסף ישמש להחזרת הכסף שקיבל ראש הממשלה ללא היתר מבן דודו נתן מיליקובסקי. משרד המבקר: "המבקר הקודם שפירא אישר עקרונית לרה"מ את קבלת ההלוואה"

שחר אילן 18:5704.09.19

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן נתן לראש הממשלה בנימין נתניהו אישור לקבל הלוואה מאיש העסקים המקורב לנתניהו, ספנסר פרטריץ' (Spencer Partrich) בתנאי שוק. בכך עקף אנגלמן את סירובה של ועדת ההיתרים שליד משרדו לאפשר לנתניהו לקבל תרומות מפרטריץ' ומבן דודו נתן מיליקובסקי. במשרד המבקר טוענים שהמבקר הקודם יוסף שפירא כבר אישר עקרונית את מתן ההלוואה.

 

 

 

ועדת ההיתרים שליד משרד מבקר המדינה דחתה את בקשתו של ראש הממשלה לאישור התרומות. במהלך הדיונים נחשף כי הוא כבר קיבל תרומה של 300 אלף דולר ממיליקובסקי, והועדה דרשה שיחזיר את הכסף.

 

ביוני פנו פרקליטי ראש הממשלה למבקר שפירא שיאשר לקיחת הלוואה לצורך החזרת התרומה. פרקליטי ראש הממשלה טענו כי ההלוואה מיועדת להחזרת התרומה שלא אושרה. עוד הם טוענים שרובו המוחלט של הכסף ממיליקובסקי לא הלך למימון הגנת רה"מ אלא למימון הגנת אשתו שרה בתיקי המעונות. היועץ המשפטי לממשלה בוחן את הטענה בימים אלה, כאשר התקוה של נתניהו היא שיפחית מהסכום שעליו להחזיר.

 

 

 בנימין נתניהו ומתניהו אנגלמן בנימין נתניהו ומתניהו אנגלמן צילומים: אוליבייה פיטוסי, עמית שאבי

 

ממשרד מבקר המדינה נמסר: "מבקר המדינה הקודם יוסף שפירא אישר עקרונית לראש הממשלה בנימין נתניהו את קבלת ההלוואה, תוך התנייה שההלוואה תינתן בתנאי השוק, עריכת הסדר ניגוד עניינים בתאום עם היועץ המשפטי לממשלה וכן דיווח בהצהרת ההון השנתית.

 

 

 בנימין נתניהו וספנסר פרטריץ' בנימין נתניהו וספנסר פרטריץ' צילום: דוד רובינגר

 

"לאחרונה, העבירו פרקליטי רוה"מ את הסכם ההלוואה בין רה"מ למלווה, וכן את הסכם המשכון הנלווה להסכם. במסגרת העברת המסמכים ציינו פרקליטי רה"מ כי ההלוואה מיועדת לכיסוי הוצאותיו המשפטיות של רה"מ, וכן למימון הסכומים אותם הוא אמור להשיב למיליקובסקי, בהתאם לפרטים שמסר ליועץ המשפטי לממשלה. עם קבלת המסמכים הנ"ל, ערכו במשרד מבקר המדינה, בחינה מקיפה של ההסכמים, ובסיומה נחה דעתו של מבקר המדינה כי ההלוואה המתבקשת הינה בתנאי השוק המקובלים.

 

"הובהר לפרקליטי רה"מ כי נדרש לערוך הסדר ניגוד עניינים בעניין הלוואה זו, אצל היועמ"ש לממשלה וכן לדווח על לקיחת ההלוואה במסגרת הצהרות ההון השנתיות כמקובל", נמסר ממשרד מבקר המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x