$
רכב

בלעדי

מה למלא לכם במיכל - בנזין, סולר או חשמל?

Ten תפעיל עמדות טעינה מהירות לרכב חשמלי. הראשונה הוצבה בתחנה של הרשת בכפר–סבא. בחודש הראשון השירות יינתן חינם, ואז יעלה 75 אגורות לקילוואט שעה

אודי עציון 11:4704.09.19

לתדלק את הרכב בחשמל: ל"ידיעות אחרונות" נודע כי Ten היא רשת תחנות הדלק הראשונה בישראל שמתחילה להפעיל עמדות טעינה מהירות לרכב חשמלי. בימים האחרונים כבר החלה לפעול עמדת טעינה מהירה ראשונה למכוניות חשמליות בתחנה של החברה בעתיר ידע, מתחם חברות ההיי־טק בכפר־סבא.

 

כפי שנחשף ב"ידיעות אחרונות" לפני שנה, העמדות שיוצבו בשמונה תחנות של טן, מקריית־שמונה ועד אילת, הן של חברת ג'ינרג'י. בכל תחנה תהיה עמדה שתוכל להטעין במקביל שתי מכוניות בטעינה מהירה (DC), ושתיים בטעינה רגילה (AC). טן תעניק את השירות ללקוחות ללא עלות בחודש ההרצה. אחר כך יעמוד התשלום על 75 אגורות לקילוואט־שעה. עמדת טעינה מהירה יכולה לטעון 80% מקיבולת הסוללה של מכונית חשמלית בתוך חצי שעה עד שעה, תלוי בגודל הסוללה.

 

עמדת הטעינה החדשה עמדת הטעינה החדשה צילום: ג'ינרג'י

 

 

שר האנרגיה יובל שטייניץ הבטיח לאסור יבוא של מכוניות בנזין וחשמל עד 2030. בעיני גורמי המקצוע היעד הזה נחשב ללא ריאלי – לפי הערכות בענף הרכב לפחות מחצית מהמכוניות שייוצרו באותו מועד עדיין יצוידו במנועי בעירה פנימית – אך כבר כיום נוסעות בישראל כאלף מכוניות חשמליות, ובשנים הקרובות מספרן יזנק. כך, אף שהביקוש לשירותי תדלוק רגיל מובטח לעשורים הקרובים, הכנסת עמדת טעינה מבטיחה לקוחות נוספים לעסקים במתחם התחנה – שיבלו בהם ויוציאו כסף בזמן שמכוניתם נטענת.

 

לדברי מנכ"ל Ten, משה סרוסי, "בזמן הטעינה הלקוחות יוכלו ליהנות משירותי ערך נוספים, כמו רכישת מזון וקפה איכותיים ומוצרי נוחות אחרים במתחמים הקמעונאיים של הרשת. אנו פועלים כל העת להרחיב את מגוון הערוצים ופתרונות האנרגיה לכלל הלקוחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x