$
רכב

תערוכת הרכב בפרנקפורט: ההנהלה חוששת מוונדליזם

מארגני התערוכה, שנחשבת לאחת החשובות באירופה ותיפתח ב-12 בספטמבר, נערכים להגעת אקטיביסטים מתחום איכות הסביבה שינסו לשבש אותה; זאת לנוכח מקרי ונליזם בעיר נגד מכוניות יוקרה וקריאות ברשתות החברתיות לפגוע בתערוכה באמצעות הפגנות

תומר הדר 19:0030.08.19

תערוכות הרכב הגדולות - פריז, דטרויט, ג'נבה - הולכות ומצטמצמות לנוכח עלייתן של תערוכות חדשות כגון CES ,השמות דגש על טכנולוגיה, ולנוכח העובדה שכיום רוב המידע זמין באינטרנט. אולם מארגניהן נדרשים להתמודד גם עם בעיה מזן אחר: ונדליזם.

 

 

 

תערוכת הרכב בפרנקפורט, שאמורה להיפתח ב-12 בספטמבר נחשבת לאחת החשובות באירופה, אם לא החשובה שבהן, והשנה המארגנים נערכים לא רק להגעתם של מאות אלפי מבקרים, אלא גם להגעתם של אקטיביסטים שינסו לשבש את התערוכה. לפי VDA, ארגון הגג של יצרני הרכב הגרמניים (דיימלר, ב.מ.וו ואאודי), במהלך השבועות האחרונים תועדו מקרי ונדליזם בפרנקפורט נגד בעלי רכבי יוקרה – ונשמעו קריאות ברשתות החברתיות לשבש את התערוכה באמצעות הפגנות. לפי הודעה שפרסמה ברשת קבוצה המכנה עצמה "אבנים בתיבת ההילוכים", "בעוד שבועיים פרנקפורט שוב תארח מופע תעמולה בו כלים מיושנים ומשמידי אקלים יזכו לחשיפה. אנו רוצים לחשוף את התערוכה כמו שהיא באמת – רווח הנעשה על גבם של העניים ועל חשבון הדורות הבאים".

מכונית של ב.מ.וו ומרצדס. "רכבים מיושנים ומשמידי אקלים" מכונית של ב.מ.וו ומרצדס. "רכבים מיושנים ומשמידי אקלים" צילום: caradvice

 

לפי אמצעי תקשורת בגרמניה, מארגני תערוכת הרכב בפרנקפורט יעבו את הסדרי הביטחון בכניסה ויוסיפו אמצעים לגילוי חומרים חשודים ואמצעי לחימה. לדברי אקהארט רוטר, דובר ה-VDA, "אנו בקשר עם רשויות החוק כפי שאנו נוהגים בכל תערוכת רכב בפרנקפורט - אך עם זאת אמצעי הבקרה בכניסה יעברו שדרוג לנוכח העובדה שייתכנו מהומות ספונטניות במהלך התערוכה".

 

אמנם עד כה לא תועדו מקרי ונדליזם ואלימות בתערוכות אחרות באירופה, בין היתר לנוכח העובדה שמדובר ככל הנראה בקבוצת אקטיביסטים הפועלים בגרמניה, אך השבוע נפתחה חקירה משטרתית לאחר ש-40 מכוניות יוקרה הושחתו בסוכנות בפאתי פרנקפורט - ככל הנראה על ידי פעילי "אבנים בתיבת ההילוכים" לקראת התערוכה. במקרה נוסף שאירע השבוע בוייסבאדן, גרמניה, הושחתו מכוניות בסוכנות רכבי יוקרה בריטיים מתוצרת יגואר ואסטון מרטין לאחר שאלמונים פרצו למקום באישון לילה וניפצו את שמשותיהן של המכוניות באולם התצוגה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x