$
משפט

בלעדי לכלכליסט

צו הקפאת הליכים לחברת ד.א רץ שירותי שליחים בשל חובות של כ-7 מיליון שקל

החברה הותיקה מכרמיאל עוסקת בשינוע ואחסנה ומעסיקה 34 עובדים; ביהמ"ש המחוזי בחיפה מינה נאמנת לחברה שממשיכה להפעילה, במטרה לגבש הסדר נושים ולצאת לדרך חדשה; עוד הורתה השופטת על צו הקפאת הליכים אישי לבעלי המניות בחברה

ביהמ"ש המחוזי בחיפה אישר הוצאת צו הקפאת הליכים לחברת השילוח והאחסנה הותיקה "ד.א רץ שירותי שליחים" מכרמיאל, המספקת ללקוחותיה פתרונות לוגיסטיים בתחומי האחסנה והשינוע. זאת, לאחר שצברה חובות בסך של כ-7 מיליון שקל.

 

 

החברה הותיקה שמעסיקה כ-34 עובדים, הגישה במהלך אוגוסט בקשת הקפאת הליכים וביקשה למנות לה נאמנת. השופטת אילת דגן מבית המשפט המחוזי בחיפה מינתה לתפקיד את עו"ד ליזה חדש והסמיכה אותה לנהל את החברה.

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

כעת החברה ממשיכה לפעול ולהתנהל על ידי הנאמנת, במטרה לגבש הסדר נושים ולצאת לדרך חדשה. החברה מיוצגת על ידי עוה"ד רמי קוגן ובת חן רחמים ולטענתה: "חרף העובדה שהחברה פעלה כול שנות פעילותה ואף כיום ברווחיות שוטפת היא נקלעה למחנק תזרימי שאינו מאפשר המשך הפעלתה נוכח עול החזרי ההלוואות".

 

לטענת החברה, המחנק התזרימי נגרם בשל הפסקת מתן שירות החל מ-2018 ללקוח עיקרי שלה כתוצאה משתי פריצות למחסניה, שהותירו נזק כספי שלא כוסה כולו על ידי חברת הביטוח. סיבה נוספת לכך היא כתוצאה מלקוחות שנקלעו לקשיים ולא שילמו את חובם וגם בשל סירוב הבנקים לפרוס מחדש את ההלוואות שהחברה לקחה.

 

עוד טענה החברה, כי "בעלי החברה הזרימו אליה ממקורות עצמאיים סכום בסך 1.4 מיליון שקל ולאחר מכן התפטרו וויתרו על פיצויי הפיטורין, כאשר מאז הם עובדים מבלי למשוך משכורות, מכרו את רכביהם הפרטיים והזרימו את הכסף לחברה". התוכנית העסקית לחברה נעשתה על ידי רו"ח אורלי עוז רבינוביץ.

 

השופטת הוציאה צו הקפאת הליכים וקבעה כי "אני סבורה כי צו הקפאת ההליכים המבוקש עשוי לספק שקט תעשייתי לחברה על מנת לבחון אפשרות להביא להבראת החברה. נתתי דעתי לכך שמדובר בחברה שפעילותה מתקיימת מזה כ-25 שנים...החברה נמצאת באזור הפריפריה ומספקת עבודה ומקומות עבודה לתושבי האזור". השופטת הורתה גם על צו הקפאת הליכים אישי לבעלי המניות בחברה דוד זר ואברהם יעקב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x