$
משפט

פרסום ראשון

ביהמ"ש מינה מפרק זמני לעיתון החרדי "יום ליום"

העיתון הוקם בהוראת הרב עובדיה יוסף ז"ל לפני 23 שנה ובשנתיים האחרונות היה בבעלות נעמה עידן. את הבקשה הגישה החברה שבבעלותה בעצמה, בה נטען כי "בשנתיים האחרונות, מאז חילופי הבעלים, התנערה ש"ס מהעיתון והוציאה לאור ביטאון משלה"

בית המשפט המחוזי מרכז מינה בסוף השבוע מפרק זמני לחברת "יום ליום תקשורת (2002)", הבעלים בשנתיים האחרונות של עיתון "יום ליום" שהינו כלי תקשורת מרכזי בציבור החרדי.

 

 

במסגרת בקשת הפירוק שהגישה החברה בעצמה, נטען באמצעות עו"ד אוריאל זעירא, כי העיתון יום ליום הוקם לפני 23 שנה בהוראת הראשון לציון הרב עובדיה יוסף. "העיתון יוצא אחת לשבוע במתכונת של חדשות ומגזינים והוא פונה לקהל חרדי ובעבר היה הביטאון של ש"ס. בשנתיים האחרונות, מאז חילופי הבעלים, התנערה ש"ס מהעיתון והוציאה לאור ביטאון משלה. הון המניות הרגילות של החברה מצוי כולו בבעלות נעמה עיידן אשר רכשה המניות לפני שנתיים".

 

שער העיתון "יום ליום" שער העיתון "יום ליום" צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

עוד נטען במסגרת בקשת הפירוק כי "בשנתיים האחרונות נוצר קושי בניהול עסקי החברה לאור הוצאת העיתון המתחרה בידי ש"ס וביטול מספר עצום של מנויים כגון עובדי רשת מעיין החינוך התורני שבבעלות ש"ס".

 

וכן כי "ביולי האחרון הגישה נושה בקשה למתן צו פירוק כנגד העיתון. לאחר שפורסה בעתונות בקשת הפירוק התדרדרו עוד יותר עסקי העיתון שכן נוצר חשש אצל כל הגורמים הקשורים לעיתון להמשך קיום העיתון כעסק חי".

 

עו"ד אורי זעירא עו"ד אורי זעירא צילום: עמית שעל

 

"פירוק העיתון, כלי תקשורת ותיק ידוע ונפוץ הפך לשיחת היום בחברה החרדית. החברה מעריכה כי ניתן למכור את עסקי העיתון בסכום אשר יביא להחזר לנושים בשיעור של עשרות אחוזים. המותג יום ליום הינו מותג חזק וידוע וייתכן מאוד שיהיה גורם שיהיה מעוניין להשתלט על כלי תקשורת פעיל, לחזקו ולהפעילו".

 

ביום שישי האחרון השופטת עירית וינברג נוטוביץ מינתה את עו"ד אורי גיל כמפרק זמני לעיתון והסמיכה אותו לבחון את כדאיות הפעלת החברה.

 

מהעיתון יום ליום נמסר: "לאור קשיים כלכליים של עיתון 'יום ליום' התבקש צו למינוי מפרק זמני. השופטת עירית וינברג נוטוביץ נעתרה לבקשת החברה, המיוצגת בידי עו"ד אוריאל זעירא, ומינתה למפרק זמני את עו"ד אורי גיל. השופטת הורתה לו לבחון את הפעלת החברה כעסק חי".

 

נעמה עידן, מו"לית העיתון בשנתיים האחרונות, בירכה על הצו: "העיתון שהוקם על ידי מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל יצא לאור ללא הפסקה במשך למעלה מחצי יובל חרף הקשיים, וימשיך לצאת לאור ולהוות קול מרכזי בתקשורת החרדית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x