רכב

מסלול העשב: פוינטר תנטר את רכבי הקנאביס

לכלכליסט נודע כי חברת איתור הרכב חתמה עסקה להתקנת מערכות שיאפשרו לעקוב אחר רכבים המובילים את הקנאביס ולנטר בהם שינויי טמפרטורה ולחות

תומר הדר 07:4921.08.19

חברת פוינטר ישראל, המתמחה במערכות איתור לרכב, נכנסת לתחום הקנאביס, כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת עסקה שנחתמה לאחרונה בין פוינטר לבין חברת חפוז בלדרות יותקנו ברכבים של חפוז מערכות איתור מיוחדות שיאפשרו לא רק מעקב אחרי מטעני הקנאביס עצמם אלא גם אחר תנאי האחסנה של החומר. חפוז נחשבת כיום לספקית שירותי הבלדרות הגדולה בישראל בתחום הקנאביס, ובין היתר נותנת שירות בתחום זה לרשת סופר־פארם.

 

 

 

המערכת של פוינטר, שתותקן ברכבי חפוז, מאפשרת זיהוי של מיקומה המדויק של הכספת עם הקנאביס במסלול הרכב המוביל אותו, וגם ניטור תמידי של המדדים השונים הנוגעים לתנאי הקנאביס. כך, חיישני המערכת מאפשרים לזהות שינוי בתנועת המוצר, חשיפתו לאור, שינויים בלחות, שינויי לחץ וגם התרחקות בלתי צפויה שלו מנתיב הנסיעה המתוכנן. בנוסף מספקים החיישנים מידע מדויק אודות זמני הפתיחה של הכספת וכמה זמן הם נמשכים.

 

מנכ"ל פוינטר אילן גולדשטיין מנכ"ל פוינטר אילן גולדשטיין צילום: יחצ

 

מנכ"ל פוינטר אילן גולדשטיין אישר את הדברים. "זיהינו צורך לבקר את תהליך הייצור וההפצה, הן באבטחת איכות הסחורה המועברת והן בעצם שמירתה. חברת פוינטר יודעת לספק בקרה בזמן אמת של שרשרת האספקה, כולל בקירור, מתהליך הייצור והאריזה, דרך השינוע ועד ללקוח הסופי, מחוף לחוף. בקרה מוגברת ברכבי החלוקה מאפשרת לתת פתרונות נוספים בשוק הקנאביס ובשוק התרופות אשר דורשים פיקוח הדוק יותר של תנאי הובלה, קירור ואחסנה ועמידה בתקנים מחמירים במיוחד".

 

חפוז בלדרות היא חברה בת של חפוז שירותי שליחים, הפועלת מקריית אתא. היא החלה את דרכה לפני כ־20 שנה בהעברות כספים, ובשנים האחרונות הרחיבה את פעילותה לאספקת שטרות לכספומטים. כמו כן היא התרחבה לשירותי הובלת קנאביס ואבטחת חוות קנאביס, וכן מפעילה מחסנים לאחסנת קנאביס בתנאים מבוקרים. חפוז היא מהחברות היחידות בישראל שעונות על דרישות תקן IMC GSP של משרד הבריאות בנושאי אבטחת שרשרת האספקה של קנאביס רפואי.

 

תחום אבטחת הקנאביס ושינועו נמצא בצמיחה מתמדת בעולם. מספר חברות גדולות כדוגמת MPS ו־HELIX האמריקאיות פעילות בתחום ומעסיקות אלפי עובדים המתמחים בשינוע קנאביס - בין היתר לנוכח העובדה ששוויו הגבוה של קנאביס רפואי מושך גורמים עברייניים שפעילים בשוק הלא חוקי הגדול בתחום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x