שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

דעה

הטרול שמוחה על טרלול בצמרת

דינה זילבר היא האחרונה בשורה לא קצרה של נשים חזקות, בעמדות מפתח, לא פעם "חשודות" בשמאלנות, שמוציאות גברים מסוגו של בצלאל סמוטריץ' משלוותם. העימות הוא לעולם אידיאולוגי במוצהר, אבל מעליו מרחפת כמעט תמיד נימה פטריארכלית, על גבול המיזוגנית

אמיר זיו 08:5413.08.19

אפשר להיות משועשעים מכך שמכל האנשים בעולם, דווקא השר בצלאל סמוטריץ' מוחה על טרלול בצמרת. השר המתסיס והריאקציונרי, איש מצעד הבהמות, שקבע שתורת האבולוציה כבר פג תוקפה, שמדינת הלכה היא השמש החדשה, שלא רוצה נשים בצבא וערביות בחדרי לידה, מתרגש לפתע מטרלול. טרול עם משכורת שר, שמנצל כל רגע ליד שולחן הממשלה כדי לייצר שיבושי שיח, זועם על שגעַת.

 

דינה זילבר דינה זילבר

 

אבל חשוב יותר במקרה הזה לשים לב כלפי מי מופנית המתקפה של סמוטריץ'. "ויש גם את דינה זילבר, שמובילה את הטרלול הזה במשרד המשפטים כבר כמה שנים" אמר בתחילת השבוע, והפך את זילבר לאחרונה בשורה לא קצרה של נשים חזקות, בעמדות מפתח, לא פעם "חשודות" בשמאלנות, שמוציאות גברים בכירים משלוותם. אם שמאלנים סתם מרגיזים אותם, שמאלניות מוציאות אותם מדעתם, ושמאלניות בעמדה משפטית הן כבר הסטרא אחרא.

 

טליה ששון, בכירת הפרקליטות ולימים נשיאת הקרן החדשה, נאלצה לספוג אינספור מתקפות, ששיאן קמפיין "לא משלנו" המסית והמבחיל, יצירה של "אם תרצו" ברוח מפלגות הימין הקיצוניות באירופה. ח"כ מוטי יוגב ביקש לעלות עם D9 על בית המשפט של מרים נאור. ליאת בן ארי, הפרקליטה המלווה את תיקי נתניהו, עוברת היום זובור שנועד לאיין את סיכוייה להתמנות למשנה הכלכלי של פרקליט המדינה. קדמו לה עדנה ארבל, שגלעד ארדן וחבריו בימין ניסו לטרפד את מינויה לעליון ודורית ביניש, נשיאת עליון שהיתה בעוונותיה משנה לפרקליט המדינה בפרשת קו 300.

 

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צילום: חורחה נובומינסקי

 

העימות הוא לעולם אידיאולוגי במוצהר, אבל מעליו מרחפת כמעט תמיד נימה פטריארכלית, על גבול המיזוגנית. ההפרדה המגדרית - זו שבלב פסק הדין שהלהיט את העימות הנוכחי - היא ההפרדה התפיסתית שאותה הסמוטריצ'ים נאבקים לשמר: אנחנו הגברים מבינים מה טוב, אז תנו לנו לנהל את העולם ואל תפרענה. לא לחינם תקע לנתניהו את הטיעון המנצח: "דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי", בבחינת אנחנו יודעים מי לובש את המכנסיים בבית. לשיטתו של סמוטריץ', אין עלבון גדול מזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x