$
משפט

עובדי כים ניר ביקשו לבטל את צו הקפאת ההליכים לקבוצה

העובדים פנו למחוזי מרכז בבקשה לביטול הצו להליך שהחל באוקטובר 2018, ולמנות את נאמנת החברה למפרקת זמנית. לטענתם, "ההליך מיצה את עצמו" והם מבקשים "להעביר את החזקה לרוכשת המשותפת - אלביט מערכות וגורן י.ח חקלאות - ולממש את זכויותיהם"

עובדי כים ניר פנו היום (ג') לבית המשפט המחוזי מרכז בבקשה לבטל את צו הקפאת ההליכים שהוצא לקבוצה, ולמנות את הנאמנת שלה למפרקת זמנית לחברה. הליך הקפאת ההליכים החל באוקטובר 2018, שכן לדעת העובדים "ההליך מיצה את עצמו", כך נכתב בבקשה.

 

 

העובדים טוענים באמצעות עוה"ד גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין כי "הגיע הזמן לבטל את צו ההקפאה ולמנות את הנאמנת למפרקת זמנית על מנת להעביר את החזקה -'המקל' לרוכשות מחד, ומאידך לאפשר לעובדים לממש את זכויותיהם לקבלת חוב החברה באמצעות גמלת הביטוח הלאומי".

 

מטוס ריסוס של כים ניר מטוס ריסוס של כים ניר צילום: אפי שריר

  

לפני כחודשיים, אישרה השופטת עירית וינברג נוטוביץ מבית המשפט המחוזי מרכז, את מכירת כים ניר, הפועלת גם כטייסת הכיבוי של ישראל לאלביט מערכות וגורן י.ח חקלאות. אלה החברות הגישו הצעה משולבת בסך כולל של כ-8.5 מיליון שקל. בכך נעתר ביהמ"ש לבקשת הנאמנת, עו"ד ניצה פוזנר.

 

מערך הכיבוי נקנה על ידי אלביט ומערך החקלאות על ידי גורן. לחברות בקבוצת כים ניר, פעילות בשני תחומים עיקריים: האחד, פעילות כיבוי אש אווירי והשני פעילות של ריסוס חקלאי.

 

העובדים גם טוענים כי: "דרישתם כי העברת פעילות טייסת כיבוי האש תיעשה עד ליום 15 באוגוסט 2019, קיבלה אישוש גם במסגרת תגובת משרד ביטחון פנים לבית המשפט - בה ציין כי קיימת חשיבות על שמירה על רציפות התפקודית של טייסת הכיבוי, בפרט בעיצומה של התקופה האחרונה המאופיינת בתנאי מזג אוויר שמעלים בצורה משמעותית את הסיכונים לאירועים רחבי היקף".

 

טרם ניתנה החלטת בית משפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x