$
משפט

נחשף בכלכליסט

ביהמ"ש מינה מפרק זמני לעמותת ידיד

המחוזי בירושלים נענה לבקשת העמותה לצמצום פערים חברתיים וכלכליים בחברה הישראלית, ומינה לה בסוף השבוע מפרק זמני; עפ"י הבקשה, העמותה מצויה במצב מובהק של חדלות פרעון והמינוי נדרש כדי לאפשר את פעילותה

בית המשפט המחוזי בירושלים מינה בסוף השבוע מפרק זמני לעמותת "ידיד-מרכזי זכויות בקהילה". בכך נעתר השופט אביגדור דורות לבקשת העמותה שהוגשה באמצעות עו"ד אחיעד הראל, למנות לה מפרק זמני. עמותת ידיד נוסדה בשנת 1997 במטרה לצמצם פערים חברתיים וכלכליים בחברה הישראלית.

 

 

עיקר פעילותה נוגע לסיוע בפניות אזרחים ותושבים למימוש זכויותיהם בתחומי המגורים, התעסוקה ומוסדות ממשלתיים, יוזמות חקיקה ועוד. על פי בקשת הפירוק, העמותה מצויה במצב מובהק של חדלות פירעון. נטען כי מינוי מפרק זמני לעמותה נדרש על מנת שימוצו הליכים שיאפשרו את המשך פעילות העמותה ושימור מקום עבודתם של 50 עובדיה. באי כוח עובדי העמותה, עוה"ד חיות גרינברג ועדו נחום טענו כי קיימים גורמים שמבקשים לסייע בהמשך פעילות העמותה וחיוני למנות בעל תפקיד.

 

רן מלמד, לשעבר מנכ"ל העמותה שנידון לעונש מאסר רן מלמד, לשעבר מנכ"ל העמותה שנידון לעונש מאסר

 

השופט קבע כי "נדמה כי יש צורך למנות מפרק זמני כדי למנוע מצב של וואקום ניהולי עד לדיון בבקשת הפירוק ומפרק זמני יוכל לטפל בצורה מיטבית בגורמים שהביעו התעניינות ברכישת פעילות העמותה וכן לטפל בתורמים הקבועים של העמותה ובכך אולי למנוע את הפסק התרומות". בית משפט מינה למפרק הזמני של עמותת ידיד את עו"ד רון חמד והסמיך אותו לנהל את ענייני העמותה.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", עמותת ידיד ספגה לאחרונה פגיעה קשה תפעולית ותדמיתית כאשר רן מלמד, שהיה בעבר המנכ"ל המשותף של העמותה והדמות הדומיננטית בה בשני העשורים האחרונים נידון לעונש מאסר של 10 חודשים. זאת לאחר שהורשע בנהיגה בפסילה באופן סידרתי, כשרשיון הנהיגה שלו לא חודש מזה 30 שנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x