$
משפט

נושים של מ.ר.ן השקעות לכנ"רית: סייעי נגד הנאמן רונן מטרי

אחד מהנושים הלא מובטחים של החברה, שנדרשים לשאת לבדם בעלות של 4 מיליון שקל שכר טרחה אותו דורש הנאמן עו"ד רונן מטרי, טוען לקשיים במציאת עורכי דין שיסכימו לייצג אותם נגד הדרישה

ענת רואה 08:1604.08.19

אחד מהנושים הלא מובטחים של חברת מ.ר.ן השקעות - שנדרשים כעת לשאת לבדם בעלות של 4 מיליון שקל שכר טרחה אותם דורש הנאמן עו"ד רונן מטרי - טוען שהנושים הרגילים מתקשים למצוא עורכי דין שיסכימו לייצג אותם נגד דרישת שכר הטרחה. הנושה שלח לפני כמה ימים מכתב אנונימי לכנ"רית סיגל יעקבי, וביקש ממנה שתפעל לכך שגם הנושים המובטחים ישתתפו בשכר הטרחה של עו"ד מטרי.

  

הכנ"רית סיגל יעקבי. צפויה להגיש את עמדתה הכנ"רית סיגל יעקבי. צפויה להגיש את עמדתה צילום: אוהד צויגנברג

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי עו"ד מטרי גיבש הסדר נושים שבמסגרתו חולקו לנושים 32 מיליון שקל. מתוכם בנק דיסקונט קיבל 25 מיליון שקל, שהם מלוא החוב כלפיו, ואילו הנושים הרגילים צפויים לתספורת של 50% מאחר שכל שכר הטרחה מופחת מהכספים שמגיעים להם. בית המשפט העליון פסק במסגרת הלכת נידר כי בנק שהפיק תועלת מפעולת בעל התפקיד צריך להשתתף בשכר הטרחה שלו, אך מטרי לא ביקש מהשופט חגי ברנר ליישם את ההלכה.

 

הנושה טוען במכתב לכנ"רית כי עורכי דינו הזהירו אותו מ"התעסקות בעניין" והמליצו לו "קח מה שקיבלת ולך". הוא מוסיף כי את הלכת נידר כתב השופט יורם דנציגר, שמטרי היה שותף במשרדו טרם מונה לשיפוט וכיום הוא מייעץ למשרד מטרי.

 

את עמדת הכנ"רית מייצגת עו"ד כלנית הרמלין, שביקשה ארכה מהשופט לצורך הגשת עמדתה בנימוק שנדרש אישור הנהלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x