$
משפט

עוה"ד של זאב רובינשטיין בשימוע: "רה"מ לא ביקש ממנו להתערב בסיקור משפחתו"

על פי כתב החשדות בתיק 4000, איש העסקים רובינשטיין - סגן יו"ר הבונדס, הוא הצלע להעברת המסרים בעניין הסיקור המלטף עבור משפחת נתניהו באתר "וואלה"

תומר גנון וליטל דוברוביצקי 20:1331.07.19

תיק 4000: עורכי דינו של איש העסקים הישראלי-אמריקאי, זאב רובינשטיין, טענו היום (ד') במסגרת השימוע שנערך לו כי החלק המכריע של ההתכתבויות בינו לבין איש העסקים שאול אלוביץ' ומנכ"ל וואלה אילן ישועה, היו רק בעקבות פניות אליו של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, ומבלי ששוחח על כך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

 

 

 

עוד טענו עורכי הדין, פנינת ינאי ומיכה פטמן, בשימוע כי ראש הממשלה כלל לא היה נגיש ולא שוחח עם רובינשטיין בנושא, ופניותיו היו משום שחש שהדיווחים על שרה נתניהו וילדיה היו מוטים לרעתם. השימוע בעניינו של רובינשטיין ימשך ביום שני הקרוב.

 

הפרקליטות מייחסת לרובינשטיין ביצוע עבירות של תיווך לשוחד. השימוע נערך לו היום בפני פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), ליאת בן ארי, והתובעת בתיק, יהודית תירוש-גרוס.

 

 

זאב רובינשטיין זאב רובינשטיין צילום: דף הפייסבוק זאב רובינשטיין

 

רובינשטיין הוא לשיטת הפרקליטות הצלע השלישית ביחסי השוחד בין נתניהו לבין שאול אלוביץ' ואשתו איריס. הצלע הראשונה היתה מנכ"ל משרד התקשורת, עד המדינה שלמה פילבר, שפעל לכאורה בשם נתניהו לקדם את ההקלות הרגולטוריות ואת עסקת בזק-yes; הצלע השנייה הייתה יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, עד המדינה ניר חפץ, שפעל להעביר מסרים בין משפחת נתניהו לבין אתר "וואלה" לגבי הסיקור.

 

 

עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) צילום: עמית שעל

 

על פי כתב החשדות, הצלע להעברת המסרים בעניין הסיקור המלטף עבור משפחת נתניהו באתר "וואלה" היה רובינשטיין - סגן יו"ר הבונדס.

לרובינשטיין יש גם היכרות עם אלוביץ' עצמו. רובינשטיין עבד ביורוקום בשנות ה-90' כמנהל שיווק, והעוסק בעצם על ידיו. לקראת סוף שנות ה-90' הצטרף לחברת בזק-כל, אז חברה בת של בזק הממשלתית, ששיווקה מוצרים שייבאה יורוקום. בסמוך לעסקת בזק-yes בשנת 2015, כך כתב החשדות, פעל רובינשטיין כמתווך מטעם הצדדים כדי לקדם את עסקת השוחד: אישורה במשרד התקשורת, בתמורה לסיקור מלטף למשפחת נתניהו באתר "וואלה".

 

עו"ד פנינת ינאי, מייצגת את זאב רובינשטיין עו"ד פנינת ינאי, מייצגת את זאב רובינשטיין צילום: עמית מגל

 

 

מעוה"ד פנינת ינאי ומיכה פטמן המייצגים את רובינשטיין נמסר: "עניינו של מר רובינשטין התקיים בפני פרקליטת מסוי וכלכלה ועורכי הדין המלווים תיק זה במשך שעות ארוכות במהלכן הצגנו לפרקליטות טענות מבוססת ומעמיקות הפורשות במשנה סדורה את תפיסותינו בדבר הטעות שנפלה בעצם הכנסתו של מר רובינשטיין אל כתב החשדות. השימוע התנהל באופן הגון ומכובד ואנו בטוחים כי ניתוח הראיות המובהק שהצגנו יישקל בכובד ראש יחד עם שאר טיעונינו. הצדדים יקיימו פגישה נוספת בשבוע הבא על מנת להביא את מלוא הטענות ולהצגת תמונת ההגנה השלמה. אנו תקווה כי הפרקליטות תקבל את ההחלטה הראןיה בנסיבות העניין, היא למחוק אותו מכתב החשדות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x