$
משפט

תיק 4000: סבב השימועים יחל ביום רביעי הקרוב

השימוע הראשון בתיק, בו נחשד ראש הממשלה נתניהו בקבלת שוחד מאיש העסקים שאול אלוביץ' ומאישתו איריס, יערך לאיש העסקים הישראלי וסגן יו"ר הבונדס, זאב רובינשטיין; בסמוך לעסקת בזק-yes בשנת 2015, כך לפי כתב החשדות, פעל רובינשטיין כמתווך מטעם הצדדים כדי לקדם את עסקת השוחד

תומר גנון 17:3529.07.19

סבב השימועים בתיק 4000, בו נחשד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בקבלת שוחד מאיש העסקים שאול אלוביץ' ומאישתו איריס, יחל ביום רביעי הקרוב. השימוע הראשון צפוי להיערך לאיש העסקים הישראלי וסגן יו"ר הבונדס, זאב רובינשטיין, המקורב הן למשפחת נתניהו והן למשפחת אלוביץ'.

 

איש העסקים זאב רובינשטיין איש העסקים זאב רובינשטיין צילום: דף הפייסבוק זאב רובינשטיין

 

הפרקליטות מייחסת לרובינשטיין ביצוע עבירות של תיווך לשוחד. את רובינשטיין ייצגו בשימוע בפני פרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ליאת בן ארי, והתובעת בתיק יהודית תירוש-גרוס, עורכי הדין פנינת ינאי ומיכה פטמן. השימועים לבני הזוג אלוביץ' יתקיימו באוגוסט. השימוע לנתניהו, שיתקיים בפני היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, יהיה באוקטובר.

 

רובינשטיין הוא לשיטת הפרקליטות הצלע השלישית ביחסי השוחד בין נתניהו לבין שאול אלוביץ' ואישתו איריס. הצלע הראשונה הוא מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה שלמה פילבר, שפעל לכאורה בשם נתניהו לקדם את ההקלות הרגולטוריות ואת עסקת בזק-yes; הצלע השנייה הוא יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, עד המדינה ניר חפץ, שפעל להעביר מסרים בין משפחת נתניהו לבין אתר "וואלה" לגבי הסיקור.

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: AFP

 

על פי כתב החשדות, תפקיד העברת המסרים בעניין הסיקור המלטף עבור משפחת נתניהו באתר "וואלה" היה של רובינשטיין. שמו של רובינשטיין נחשף כמקורב למשפחת נתניהו בתחקיר "ביביטורס" שפרסם העיתונאי רביב דרקור בערוץ 10. על פי אותו תחקיר הוא מתגורר בארה"ב מאז 2001 וזכה לכינוי "השגריר הבלתי רשמי" של משפחת נתניהו בניו יורק. הוא ארגן את נסיעותיהם לארה"ב, התלווה אליהם, הלך עם הגברת נתניהו לקניות, אירח את הילדים בחופשה בביתו, וגם נותן הוראות לאנשי לשכתו של נתניהו. רובינשטיין טען בתגובה שהוא פעל וסייע כחבר משפחה ותו לא.

 

לרובינשטיין גם היכרות עם אלוביץ' עצמו; רובינשטיין עבד ביורוקום בשנות ה-90' כמנהל שיווק, והעוסק בעצם על ידיו. לקראת סוף שנות ה-90' הצטרף לחברת בזק-כל, אז חברה בת של בזק הממשלתית, ששיווקה מוצרים שייבאה יורוקום. בסמוך לעסקת בזק-yes בשנת 2015, כך לפי כתב החשדות, פעל רובינשטיין כמתווך מטעם הצדדים כדי לקדם את עסקת השוחד: אישורה של העסקה במשרד התקשורת, בתמורה לסיקור מלטף למשפחת נתניהו באתר "וואלה".

 

מעו"ד פנינת ינאי ומיכה פטמן נמסר: "רובינשטיין ביקש לקיים את השימוע בעניינו במהירות האפשרית וללא דחוי, וזאת לנוכח העובדה כי למר רובינשטיין אין ולא היה כל קשר למיוחס בכתב החשדות.

 

"לא נוכל שלא לציין בהדגשה כי גם לאחר קבלת החומר וניתוח הראיות לעומק, ברור גם לנו כי שגגה אמיתית נפלה בעצם שרבובו של מר רובינשטיין לכתב חשדות זה, ואנו סמוכים ובטוחים כי לאחר השימוע בפני הפרקליטות ובראה פרקליטת מסוי וכלכלה, שימוע אשר אנו מאמינים כי יתקיים באוזן כרויה ונפש חפצה, תשתכנע גם הפרקליטות כי אין למר רובינשטיין כל קשר לעניין זה וכל פעולותיו נעשו מתוך יושרה ובתם לב מוחלט, וכי הוא איננו קשור כלל לעניין".

 

 

עו"ד פנינת ינאי עו"ד פנינת ינאי צילום: עמית מגל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x