$
משפט

מנכ"ל משרד המשפטים המיועד: חבר של אוחנה מהלימודים

עו"ד אופיר כהן, שלמד משפטים עם השר אמיר אוחנה במכללה למינהל, הוא אלוף משנה במילואים וממייסדי עמותה למען מילואמיניקים. למרות מעורבותו בחקיקת חוק המילואים, הוא נותר הרחק מעין החיים הציבוריים

עמיר קורץ 14:3025.07.19

עיקר תשומת הלב הציבורית ביממה האחרונה הופנתה להדחתה של מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור בידי שר המשפטים אמיר אוחנה. על המחליף שהוא מייעד לה, אופיר כהן, כמעט שלא נכתב דבר.

 

 

 

כהן (44), שלמד משפטים במכללה למינהל יחד עם השר אוחנה ועשה תואר שני באסטרטגיה, צבא וביטחון באוניברסיטת בר אילן, הוא דמות אנונימית למדי בציבוריות הישראלית.

 

 

עו"ד אופיר כהן עו"ד אופיר כהן צילום: גיא קרן

 

כהן הוא אלוף משנה במילואים, עורך דין בהכשרתו, שבעשור האחרון ניהל את חברת אשד ניהול נכסים, המספקת שירותים בתחום המקרקעין. כהן נמנה על 11 מייסדי העמותה למען משרתי המילואים, שקמה ב־2012 ופעילותה מבוססת על התנדבות. יו"ר העמותה הוא אבי סייג, שמכיר היטב את כהן ושוחח עמו לאחר ההודעה על מינויו הצפוי למנכ"ל המשרד.

 

סייג סיפר אתמול (ד') ל"כלכליסט": "אופיר כהן אמר לי שאמיר אוחנה ביקש ממנו והוא הסכים, וסיפר שהוא עדיין צריך לעבור את הוועדה למינוי בכירים שצריכה לאשר אותו" - הכוונה היא לוועדה בראשות נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ.

 

סייג מדגיש "אנו לא גוף פוליטי, כל אחד עם דעותיו. אופיר עצמו ככל שאני יודע לא קשור לליכוד, הוא למד עם השר אוחנה. כשיש לך חבר ואתה רוצה להביא מישהו שהוא מינוי אישי, ואתה מכיר טוב אדם שלמדת איתו ביחד, אז הוא לא חייב להיות חבר מפלגה כדי שתיקח אותו".

 

כאשר קיימה הכנסת ביוני 2018 דיון בנושא הטבות לעצמאים ולמעסיקים של חיילי מילואים, אוחנה — בעצמו רב סרן במילואים - השתתף בדיון לצד כהן.

 

סייג מספר כי כבר ב־1995הוקם פורום של מג"דים, מחט"ים וטייסים. הפורום טיפל בנושא הביטוח שלא היה לחיילי המילואים, בחוק הקצבאות לאלמנות צה"ל, קידום חוק בנושא החובות של המעסיקים להחזיר לעבודה חיילי מילואים והאיסור לפטרם, חוק זכויות לסטודנטים במילואים וכמו כן חקיקת חוק המילואים ב־2008, שמסדיר את הזכויות והחובות של חיילי המילואים.

 

לדברי סייג, "אופיר עשה את שירותו הצבאי בגולני והיה מג"ד חי"ר במילואים. הוא גם נכה צה"ל לאחר שאיבד אצבעות בפיצוץ חומר נפץ. אופיר הוא אדם מאוד רציני, איש משפחה נהדר, והוא משמש כמפקד נפת שפלה בפיקוד העורף, שזה תפקיד מקביל לזה של מפקד חטיבה. התפקיד הנוכחי שלו במילואים דורש ממנו בין 60 ל־100 ימי מילואים בשנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x