שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בעלי חברת י.ע עבודות חקלאיות נעצר בחשד לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות בסך 441 מיליון שקל

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של יניב מועלם עד יום ראשון. זאת לאחר שנעצר בחשד לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות בסכום כולל של 441 מיליון שקל, כשהמע"מ בגינן עומד על כ-64 מיליון שקל

תומר גנון 14:1423.07.19

יניב מועלם (43) מרמת גן, בעליה של חברת י.ע עבודות חקלאיות, נעצר בחשד לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות בסכום כולל של 441 מיליון שקל, כשהמע"מ בגינן עומד על כ-64 מיליון שקל. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו עד יום ראשון. החקירה החלה לפני מספר חודשים באופן סמוי ואתמול בבוקר הפכה גלויה, בוצעו חיפושים בבתיהם של החשודים ואף נתפסו רכבי יוקרה ותחנת דלק.

 

 

 

לצורך ביצוע העבירות, כך החשד, נעזר מועלם בבנו, ניר מועלם (20) ממושב זבדיאל, באלירן גבאי (23) מחריש, ובבני ניסימוב (35) מבית שמש, שאף הם נעצרו על ידי יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים. בית המשפט האריך את מעצרם עד יום חמישי.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

כנגד מועלם הוגש לאחרונה כתב אישום על ביצוע עבירות דומות של קיזוז חשבוניות מס פיקטיביות במהלך השנים 2015-2014, שסכום המע"מ שנבע מהן עמד על כ-8.3 מיליון שקל. בבקשת המעצר נטען, כי לאחר שפקיד שומה עפולה העלה את אחוז ניכוי מס במקור בעבור החברה שבבעלותו (י.ע עבודות חקלאיות), החל מועלם לעשות שימוש בחברות ובאנשי "קש", על מנת להמשיך בפעילותה העבריינית של חברת י.ע. עבודות חקלאיות, במטרה להערים על רשות המסים ולהתחמק מכל הליך ביקורת או חקירה, תוך שהוא עושה שימוש בחברות שונות.

 

על פי החשדות בנו של מועלם, ניהל יחד עם אביו את הפעילות בחברה ולמעשה שימש שותף. בנוסף, החל מועלם הבן לעשות שימוש בחברת סאלי ע.ר.ן, הרשומה על שמו ובאמצעותה קיזז חשבוניות מס פיקטיביות, ושימשה אף היא לפעילות עבריינית.

 

בתוך כך, על פי המתואר בבקשת המעצר, נרשם אלירן גבאי, (23) מחריש, כבעלים של החברות ש.א הובלות דלקים בע"מ ושל חברת הלפרין אנרגיה ושיווק, מבלי שיש לו מושג בענייניהן ובעוד הוא נותן הלכה למעשה ליניב מועלם לשלוט בחברות הללו ולעשות בהן כבשלו, תוך שאף הן קיזזו בספריהן חשבוניות מס פיקטיביות.

 

עוד עולה על פי החשדות, כי בני ניסימוב (35) מבית שמש, הוא זה שהפיץ את חשבוניות המס הפיקטיביות לחברת י.ע חקלאיות ולחברות נוספות שבשליטתו של יניב מועלם, לאורך זמן ובסכומים של מאות מיליוני שקלים. במעשיו אלו אפשר ניסימוב ליניב מועלם לקזז חשבוניות פיקטיביות ולהתחמק מתשלום מס של עשרות מיליוני שקלים, כאמור, מבלי שבוצעה כל עסקה בגינן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x