שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

משפטה של לי אלבז, מנכ"לית חברת האופציות הבינאריות, מתחיל בארה"ב

אלבז, לשעבר מנכ"לית יוקום תקשורת, מואשמת שלקחה חלק בהונאה של משקיעים באמצעות המכירה והשיווק של אופציות בינאריות. היא אחת מ-15 נאשמים בפרשה, והראשונה שמגיעה למשפט. חמישה נאשמים אחרים כבר הודו באשמה

שירות כלכליסט 09:2316.07.19
השבוע ייפתח בארה"ב משפטה של הישראלית לי אלבז, המואשמת בקשירת קשר להונות עשרות אלפי משקיעים ברחבי העולם ולהוציא מהם עשרות מיליוני דולרים במרמה. אלבז שימשה כמנכ"לית חברת האופציות הבינאריות הישראלית יוקום תקשורת.

 

 

 

תהליך בחירת המושבעים למשפטה של אלבז יחל היום (ג') בבית המשפט הפדרלי במרילנד. היא אחת מ-15 נאשמים בפרשה, והראשונה שמגיעה למשפט. חמישה נאשמים אחרים כבר הודו באשמה והסכימו לשתף פעולה עם התובעים.

 

 לי אלבז לי אלבז צילום מסך: linkedin

 

אלבז מואשמת שלקחה חלק בהונאה של משקיעים באמצעות המכירה והשיווק של אופציות בינאריות. לפי כתבי אישום שהוגשו נגד 9 נאשמים אחרים בפרשה, ההונאה עלתה למשקיעים ברחבי העולם מעל 145 מיליון דולר.

 

אלבז נעצרה כבר בספטמבר 2017 בנמל התעופה קנדי בניו יורק. היא שוחררה למעצר בית אצל דודתה שמתגוררת בארה"ב בערבות של 1.8 מיליון דולר.

 

לפי כתב האישום שהוגש לחבר מושבעים, חברות-בנות של יוקום בשם ביינארי-בוק וביג-אופשן הבטיחו לאלפי אנשים החזרים גבוהים בסיכון נמוך על כספם, באמצעות השקעה באופציות בינאריות. אנשי המכירות הטלפונים הציגו את עצמם כברוקרים, מבלי לגלות שהם עובדים מישראל. עובדה נוספת שהסתירו אנשי המכירות מהלקוחות, לפי כתב האישום, היא שהם מרוויחים מכך שהלקוחות מפסידים את השקעתם.

 

אופציות בינאריות הן מכשיר פיננסי שלמעשה מאפשר להמר על מגמה של נייר ערך, סחורה, מטבע חוץ וכדומה, בתוך זמן נתון. כך למשל, יכול המשקיע להמר על עלייה בשער הדולר בין השעה 08.00 בבוקר ל-14.00 בצהריים. אם הוא טעה, הוא מפסיד את ההימור. אם צדק, הוא מרוויח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x