שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

קבלנית משנה של פרויקט בניית מוזיאון לאומנות ישראלית בר"ג ביקשה הקפאת הליכים

מדובר בחברת הבנייה והתשתיות ד.ש תשתיות ובקרה שצברה חובות של כ-15 מיליון שקל. "החברה נקלעה לקשיים תזרימיים קשים והגיעה למעשה לידי שיתוק וזאת בשל מצוקת אשראי", נמסר בבקשת ההקפאה

ליטל דוברוביצקי 17:0915.07.19

חברת הבנייה והתשתיות ד.ש תשתיות ובקרה העוסקת בתחום הבנייה והתשתיות של מבנים ציבוריים ומשמשת כקבלן משנה לבנייתו של מוזיאון לאומנות ישראלית ברמת גן הגישה אתמול (א') בקשה להקפאת הליכים, זאת לאחר שצברה חובות בסך כ-15 מיליון שקל.

 

במסגרת בקשת הקפאת ההליכים טענה החברה באמצעות עו"ד יניב אינסל ושי מילוא כי במהלך השנים החברה ביצעה פרויקטים ציבוריים כגון בתי ספר, פארקים, קופות חולים ועוד וכעת היא פועלת בביצועם של 3 פרויקטים ציבוריים כקבלן משנה. "פרויקט הדגל של החברה הוא בנייתו של מוזיאון לאומנות ישראלית ברמת גן בהיקף מהותי של 24 מיליון שקל אשר אמור להסתיים בחודש מרץ 2020. הפרויקט השני הוא ביצוע עבודות תשתית בפארק הוד השרון והשלישי הוא בניית בית אולפנה ביבנה. שני הפרויקטים האחרונים צפויים להסתיים כבר באוגוסט הקרוב.

 

עו"ד יניב אינסל, בא כוח ד.ש תשתיות ובקרה עו"ד יניב אינסל, בא כוח ד.ש תשתיות ובקרה צילום: יוסי דוס-סנטוס

 

 

למעשה, כל פעילותה של החברה, מתרכזת בהשלמת בנייתו של המוזיאון לאומנות ישראלית בר"ג, נטען. במסגרת בקשת הקפאת ההליכים טוענת החברה כי "החברה נקלעה לקשיים תזרימיים קשים והגיעה למעשה לידי שיתוק וזאת בשל מצוקת אשראי. תחילת הקשיים החלה עוד בשנת 2018 ומקורם בבעיות תמחור והפסדים מצטברים שנוצרו בשל ניהול פרויקטים קודמים". במסגרת בקשת ההקפאה נטען כי "קיימת לחברה תוחלת עסקית וכלכלית וכי תחת צו הקפאה ביכולתה לייצר תזרים מזומנים חיובי".

 

החברה מציינת כי בין לקוחותיה של החברה ניתן למנות חברות מרכזיות כמו מליבו, אורתם סהר ועוד.

 

השופטת איריס לושי עבודי קבעה דיון במעמד הנושים המהותיים ליום רביעי הקרוב.

 

עו"ד יניב אינסל, בא כוח ד.ש תשתיות ובקרה מסר בתגובה: "אנו סמוכים ובטוחים שבימ"ש ימנה נאמן ראוי שיטול את מושכות הניהול וישיא את התמורה לנושים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x