$
משפט

שר המשפטים אוחנה אישר בחינה נוספת לעורכי דין שנכשלו ב-2017 וב-2018

אתמול פורסם כי 67% מהניגשים לראשונה לבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין במחזור קיץ 2019 עברו את המבחן בציון ממוצע של 64.6. 33% מהניגשים נכשלו. לפיכך החליט שר המשפטים לאפשר בחינה נוספת למחזורים הקודמים

צבי זרחיה 17:2915.07.19

שר המשפטים אמיר אוחנה אישר לקיים מועד מיוחד נוסף לנבחני "דור הביניים" (חורף 17, קיץ 18, חורף 18) של עורכי הדין וזאת על רקע הפערים בינם לבין נבחנים משנים קודמות ונבחני קיץ 2019 בפרט. מדובר בנבחנים שקיבלו בבחינה ציון 59-50.

 

אתמול פורסם כי 67% מהניגשים לראשונה לבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין במחזור קיץ 2019 עברו את המבחן בציון ממוצע של 64.6. 33% מהניגשים נכשלו. בבחינה הקודמת שנערכה בדצמבר 2018 ציון המעבר ירד מ-65 ל-60 - ו-54% מהנבחנים שניגשו לראשונה עברו.

  

לבחינה הנוספת יהיו זכאים לגשת אותה קבוצת נבחנים, וכן מי שניגש למועד המיוחד הראשון ונכשל בו. בימים הקרובים צפויה להתפרסם להערות הציבור התקנה שתאפשר את קיומה של הבחינה המיוחדת.

 

 

טקס הסמכת עורכי דין (ארכיון) טקס הסמכת עורכי דין (ארכיון) צילום: גיא אסיאג

 

לאחרונה, בוצעו מספר שינויים יסודיים במתכונת ההסמכה, אשר כללו בין היתר: תוספת שאלות מתחומי המשפטי המהותי, ביטול הבחינה בעל פה, ונוספה מטלת כתיבה משפטית. ואולם, גם לאחר השינויים, עדיין נשמעו טענות בדבר דרישות הקבלה ללימודים, מבנה בחינות ההסמכה, תכנן ומרכיביהן. עוד נטען, כי מתכונת ההסמכה הנוכחית אינה מקנה את המיומנויות והכישורים הנדרשים לעיסוק במקצוע עריכת הדין, לשם ההגנה על ציבור בעלי הדין המקבל את שירותיו.

 

על רקע כל אלה, הודיע השר אוחנה על כוונתו להקים ועדה מייעצת שתבדוק באופן מקיף את הליך ההסמכה לעריכת דין, לרבות מתכונת בחינת ההסמכה.

 

השר אוחנה, שפעל בנושא עוד כח"כ, הודיע על הצעדים בתיאום ובשיתוף לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד אבי חימי.

 

אוחנה: "לאור הפערים שנתגלו בין אחוזי המעבר בבחינות האחרונות לבין בחינות העבר, וביחוד הנתונים המעודדים של הבחינה האחרונה שפורסמו אתמול, החלטתי לנקוט בשני צעדים מתבקשים וצודקים לתיקון כשלי עבר. מטרתי היא לתת הזדמנות הוגנת כעת, ובו בזמן לבחון לעומק את מתכונת הבחינה והליך ההסמכה כולו על מנת לשפר ולתקן ככל שנדרש לכך".

 

יו"ר לשכת עורכי הדין אבי חימי הוסיף: "יש בכך כדי להוות פתרון ראוי והוגן לנסיבות שנוצרו עבור מתמחי דור הביניים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x