$
משפט

פרסום ראשון

עסקת גלובוס מקס: אלקו לא תקבל בחזרה 29 מיליון שקל

ביהמ"ש המחוזי בירושלים דחה את בקשת החברה, שרכשה מהמפרקים את רשת בתי הקולנוע בהליך הקפאת הליכים; ביהמ"ש: "אלקו נטלה על עצמה את הסיכון שהסכמי ההפצה לא יחודשו. היא היתה מודעת בפועל לקיומו של הסיכון"

ניצחון למפרקי רשת גלובוס מקס: בית משפט המחוזי בירושלים דחה היום (א') את בקשת אלקו, שרכשה מהם את רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס בהליך של הקפאת הליכים, להורות למפרקים להשיב לאלקו מתוך התמורה ששולמה סך של 29 מיליון שקל, או לחילופין לאפשר לאלקו לסגת מהעסקה.

 

 

מדובר בניצחון משפטי למפרקים עוה"ד גיל אורן, אלונה בומגרטן ורו"ח בועז ברזילי, שטענו בפני בית משפט כי נסיונה של אלקו לסגת מהעסקה מקומם, במסגרתה רכשה מהם את רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס בהליך של הקפאת הליכים.

 

סניף גלובוס מקס בכפר סבא סניף גלובוס מקס בכפר סבא צילום: צביקה טישלר

 

השלושה טענו כי "נסיונה של אלקו ליטול מקופת הנושים חלק נכבד מהתמורה ששילמה ואף לבטל את הסכם המכר כליל ולהשיב לעצמה את מלוא התמורה והכול בשל סיכון שהיא נטלה על עצמה במודע והתממש - הוא לא רק חסר יסוד ובלתי אפשרי אלא גם מקומם".

 

כלכליסט חשף לאחרונה כי חברת אלקו שרכשה את רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס כשהיתה בהקפאת הליכים מאיימת בביטול העיסקה. אלקו הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים בינואר האחרון בקשה כי בית משפט יורה לנאמנים לשעבר של רשת גלובוס מקס להשיב לאלקו סך של 29 מיליון שקל שהופקדו אצלם בנאמנות.

 

זאת בטענה כי עסק ההפצה שרכשה לטענתה שכולל פעילות להפצה בלעדית בישראל של סרטיהם של אולפני סרטים מובילים בעולם, "נשדד מתחת לאפם של הנאמנים והוא מופעל כיום על ידי עובדי חברה לשעבר ושותפיהם".

 

 

עודד שחם, שופט בית המשפט המחוזי ירושלים עודד שחם, שופט בית המשפט המחוזי ירושלים

 

לחילופין ביקשה אלקו מבית המשפט לתת לצדדים הוראות להשיב את המצב לקדמותו, לאוקטובר 2017 , ובמסגרת זו אלקו תשיב מצדה לנאמנים את פעילות בתי הקולנוע ואילו הנאמנים מצדם ישיבו לאלקו סך של 144.1 מיליון שקל שהועברו להם מאת אלקו, שרכשה מהם את רשת בתי הקולנוע ועסק ההפצה.

 

המפרקים טענו מנגד כי "קודם שאלקו התקשרה בהסכם המכר, האולפנים הודיעו והדגישו כי הם שומרים על זכותם להביא את החוזים לסיומם. וורנר אף הבהירה קודם לאישור הסכם המכר כי בדעתה להביא את חוזה ההפצה עימה לסיומו ולא לחדשו. לכן, לאלקו גם היה ידוע וברור שהסיכון לסיום הסכמי ההפצה הוא ממשי – על השולחן ולא רק תיאורטי. אלקו יודעת היטב שהסיכון לביטול הסכמי ההפצה הונח לפתחה. בניסיון להתגבר על התוצאה היא מעלה תאוריות מופרכות".

 

היום השופט עודד שחם דחה הבקשה של אלקו וקבע כי "הפסקת ההתקשרות עם האולפנים, גם בנסיבות הקנוניה הנטענת, היתה בגדר סיכון שאלקו נטלה על עצמה במסגרת הסכם המכר. אני מקבל את עמדת המפרקים כי יש לדחות את טענות אלקו בהקשר זה. אשר לטענת אלקו בדבר רשלנות של המפרקים, זו לא נתמכה ולו לכאורה בתשתית של ממש. אלקו אינה מצביעה בהקשר זה על התנהגות רשלנית ברורה וקונקרטית".

 

עוד קבע השופט כי "אלקו נטלה על עצמה את הסיכון שהסכמי ההפצה לא יחודשו. היא היתה מודעת בפועל לקיומו של הסיכון".

 

עו"ד עופר צור, ב"כ אלקו, מסר כי: "בית המשפט העליון יכריע בבקשת אלקו להורות למפרקים להשיב לה את הפיקדון, ולצורך זה נקבע גם כי הפיקדון ימשיך להיות מוחזק בידי המפרקים עד להגשת הערעור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x