שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

דיסקונט מבקש צו כינוס נגד החברה של נשיא בורסת היהלומים לשעבר אבי פז

ביוני חשף "כלכליסט" כי החברה של פז נקלעה לחובות כבדים. כעת טוען בנק דיסקונט כי היקף החוב של החברה כלפיו עומד על כ-8 מיליון דולר. הבנק דורש למנות כונס נכסים לחברה בשל "סיכון ממשי לסיכויי הבנק לגבות את חובו". עורך דינו של פז: "טענות דיסקונט מופרכות מיסודן"

ליטל דוברוביצקי 19:5109.07.19

בנק דיסקונט הגיש היום לבית משפט המחוזי בתל אביב בקשה למנות כונס לנכסים משועבדים של חברת היהלומים הוותיקה "אבי פז פנסי" השייכת לנשיא הבורסה ליהלומים לשעבר אבי פז. דיסקונט טוען כי חוב החברה כלפיו עומד על כ-8 מיליון דולר.

 

פז היה נשיא הבורסה ליהלומים עד 2011 ונשיא הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים עד 2012. חברת היהלומים שלו היתה בעבר אחת הפעילות בבורסה ברמת גן. פז הוא יהלומן ותיק, דור שלישי למשפחה שעסקה ביהלומים ובתכשיטים.

  

עו"ד ארז חבר עו"ד ארז חבר

 

 

ביוני האחרון חשף "כלכליסט" כי החברה של פז נקלעה לחובות. דיסקונט ביקש היום למנות את עורכי הדין מרדכי זהבי וארז חבר במשותף ככונסי נכסים קבועים לנכסים המשועבדים. דיסקונט טוען במסגרת הבקשה כי העמיד לחברה מימון בנקאי לעסקיה השוטפים כנגד בטוחות שונות, לרבות שיעבודים על נכסי החברה.

 

"בשבועות האחרונים חלו מספר התפתחויות חמורות בענייניה של החברה שמהוות הפרה של הוראות הסכמי ההלוואה והשיעבודים שנחתמו בין הצדדיים תוך שהן מקימות לבנק עילה מיידית להעמדת החוב לפירעון מיידי", טוען הבנק.

 

"התגלה כי קיים פער דרמטי בין החוב המובטח לבין שווי הבטוחות שמחויבת החברה להעמיד לטובת הבנק כנגד החוב. לנוכח הגילוי קיים סיכון ממשי של סיכויי הבנק לגבות את חובו", נטען. טרם ניתנה החלטת בית משפט.

 

 

תגובת עו״ד עודד נשר, שותף במשרד ד״ר י. וינרוט ושות׳,בא כוח החברה של אבי פז מסר בתגובה: "בנק דיסקונט יודע היטב כי אין שחר לטענותיו. מדובר בבנק שנקט לאחרונה בשורה של פעולות פסולות ופוגעניות כלפי החברה, והסב לה נזקי עתק. הבנק ידע שהחברה עומדת לתבוע אותו.

 

"מתוך נסיון להקדים רפואה למכה מיהר הבנק והגיש כעת בקשת כינוס. הבנק טרם המציא את הבקשה לחברה. בכל מקרה, טענות הבנק ידועות, הן מופרכות מיסודן והחברה תהדוף אותן בבית המשפט.

 

"חברת אבי פז יהלומים בראשות הנשיא לשעבר של הבורסה ליהלומים מר אבי פז, צברה במשך עשרות שנות פעילותה מוניטין רב ללא דופי, והיא תמשיך בפעילותה כבעבר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x