$
משפט

ביהמ"ש: שנתיים מאסר בפועל לבעלי מועדון "הבורסה" לשעבר בגין העלמת הכנסות

שופטת בית משפט השלום גזרה את העונש על שי לי אבנבך, בעלי מועדון החשפנות בת"א לשעבר שהודה בהעלמת הכנסות, כולל קנס של מאה אלף שקל - כך נקבע במסגרת הסדר טיעון; על הנאשמים הנוספים, בני משפחת אבנבך, נקבע עונש של 9 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות וקנס בסך 70 אלף שקל

תומר גנון 14:1207.07.19

שופטת בית משפט השלום בת"א, נעה תבור, גזרה בסוף השבוע עונש של שנתיים מאסר בפועל על שי לי אבנבך, הבעלים לשעבר של מועדון החשפנות "הבורסה" בת"א, בגין עבירות של העלמת הכנסות של שני מיליון שקלים במשך שלוש שנים. העונש, שכולל גם קנס של 100 אלף שקל, נקבע בהסדר טיעון בין הצדדים.

 

 

 

על פי גזר הדין, מועדון פאב הבורסה הוא מוסד בילויים בגוש דן אשר סיפק לקהל לקוחותיו מופעי חשפנות ופעל למעלה מעשרים שנה. המועדון החל את פעילותו ברמת גן, במתחם הבורסה, ובשנת 2010 עבר לתל-אביב.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

הנאשמים שי לי אבנבך, אחיה, מרדן אבנבאך, ואביה, מיכאל אבנבאך, ניהלו את פעילות המועדון בשנים 2010-2013. הם הודו שהעלימו הכנסות במזומן, לא ערכו תיעוד חשבונאי כנדרש והעבירו דוחות כוזבים על הכנסות המועדון, מהם הושמטו הכנסות בסכום של שני מיליון שקל.

 

בית המשפט גזר על כל אחד מהנאשמים הנוספים, מרדן ומיכאל, עונש של 9 חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות וקנס בסך 70 אלף שקל.

 

התיק נחקר ע"י חקירות מס הכנסה ברשות המיסים, וטופל על ידי עו"ד אוריין רוזנטל מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

 

תגובת עו"ד ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: "בשנים האחרונות חושפות הרשויות שעיקר ההכנסות של בעלי מועדוני החשפנות בישראל הן מחדרים פרטיים במועדונים, בהם מנוצלות צעירות לזנות. כך גם במועדון הבורסה, שבעליו לא רק סרסרו בצעירות, אלא העלימו מס במיליוני שקלים.

 

"מקומה של בעלת המקום הוא בכלא, לא רק על העלמת המס, אלא גם, ואולי בעיקר - על הנזק האדיר שהסבה לצעירות הרבות בהן סרסרה במועדוניה במשך שנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x