קריירה

מאיסלנד ועד ישראל: המדינות שהכי כדאי לעבור אליהן לרילוקיישן

חברת Globehunters, שעוזרת למצוא טיסות וחופשות מוזלות, בדקה לאיזה מדינות הכי כדאי לעבור ב-2019, זאת על בסיס יוקר מחייה, איכות חיים, הכנסה ממוצעת, שיעור תעסוקה, ביטחון ועוד. באיזה מקום דורגה ישראל ולהיכן הכי משתלם לעבור?

שירות כלכליסט 22:0403.07.19

רבים מאיתנו חולמים לעבור לגור ולעבוד במדינה אחרת, או במילים אחרות מפנטזים על רילוקיישן. על מנת לסייע לאנשים להגשים את החלום, בחברת Globehunters , שעוזרת למצוא טיסות וחופשות מוזלות, בדקו וניתחו מיהן המדינות אליהן הכי כדאי לעבור לרילוקיישן ב-2019.

 

 

המדד, Global Expat Index 2019, שפורסם השבוע התבסס על 11 גורמים, ביניהם יוקר מחייה, איכות חיים, הכנסה ממוצעת, שיעור תעסוקה, הוצאות על בריאות, ביטחון, קבלת מהגרים ועלות גידול ילדים.

 

34 מדינות החברות בארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) השתתפו בדירוג, מלבד טורקיה ולוקסמבורג שעליהן לא הצליחו לאסוף מספיק נתונים. ישראל דורגה במקום ה-33 בלבד, כשאחריה נמצאת רק הונגריה. הסיבה העיקרית לדירוג הנמוך של ישראל היא יוקר המחיה, המדינה מדורגת בקטגוריה זו במקום ה-30, אחרי מדינות יקרות כמו שוויץ ונורבגיה.

 

יוקר המחיה בא לידי ביטוי גם במיקום הנמוך בקטגוריה שבדקה עלות למ"ר של דירה במרכז העיר, שם מדורגת ישראל במקום ה-33. גורם נוסף שהשפיע לשלילה על הדירוג הוא מצב הביטחון, בקטגוריה זו ישראל מדורגת אחרונה. גם בקטגוריית קבלת מהגרים מצבה של ישראל לא מזהיר והיא מדורגת רק במקום ה-32. בצד החיובי, ישראל מדורגת במקום ה-12 בדירוג האושר של התושבים ובמקום החמישי מבחינת תוחלת חיים (82.2).

 

המדינה שהוכתרה כטובה ביותר לרילוקיישן היא איסלנד המדינה הקטנה נבחרה גם כבטוחה ביותר, ואף זכתה בציונים גבוהים בקטגוריות קבלת מהגרים ותוחלת חיים. היא דורגה שנייה אחרי שוויץ בדירוג ההכנסה השנתית הממוצעת (59,686.24). אוסטריה, קנדה, ניו זילנד וגרמניה סוגרות את החמישייה הראשונה, לאחר שכולן זכו לניקוד גבוה בקטגוריות הביטחון, אושר וקבלת מהגרים.

 

10 המדינות הטובות ביותר לרילוקיישן

 

מקום 10 - נורבגיה

 צילום: שאטרסטוק

 

מקום 9 - הולנד

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

מקום 8 - אוסטרליה

 

 צילום: timesofindia

 

מקום 7 - ארצות הברית

 

 צילום: pleasantprairiewi.gov

 

מקום 6 - שבדיה

 

 צילום: גטי אימג'ס

 

מקום 5 - גרמניה

 

 צילום: שאטרסטוק

 

מקום 4 - ניו זילנד

 

 צילום: spwise.com

 

מקום 3 - קנדה

 

 צילום: harvestcalgar

 

מקום 2 - אוסטריה

 

 צילום: שאטרסטוק

 

מקום 1 - איסלנד

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x