$
משפט

ביהמ"ש אישר את מכירת באליגם ל-GROO, תמורת 4.6 מיליון שקל

GROO (לשעבר גרופון), נמצאת בשליטת קרן הפרייבט אקוויטי SKY. הרכישה כוללת נכסים וזכויות באתר באליגם, שכוללים בעיקר דומיין, ברנד, דאטה בייס. GROO הבטיחה שתציע ללקוחות באליגם שלא מימשו את שובריהם, קרדיטים בשווי מאות אלפי שקלים על חשבונה

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר לפנה"צ את מכירת אתר באליגם ל-GROO (לשעבר גרופון) מידי כונסי הנכסים של מפעילתו הנוכחית, חברת "סיטי לייף", תמורת 4.6 מיליון שקל.

 

 

 

GROO נמצאת בשליטת קרן הפרייבט אקוויטי SKY, בשותפות ענקית ה-eCommerce האמריקאית GROUPON. הרכישה כוללת נכסים וזכויות באתר באליגם, שכוללים בעיקר דומיין, ברנד, דאטה בייס. GROO הבטיחה להציע ללקוחות באליגם שלא מימשו את שובריהם קרדיטים בשווי מאות אלפי שקלים על חשבונה.

 

הצעות נוספות שהוגשו לכונסים לרכישת באליגם הגיעו מחברת ישראייר, ד"ר שופ ואייס קפיטל קמעונאות, אולם הצעותיהם היו נמוכות יותר מהזוכה.

 

בבקשה שהגישו הבוקר הכונסים לבית המשפט הם ציינו כי "הצעתה של GROO הכוללת תמורה ודאית של 4.6 מיליון שקל בתוספת הטבה ללקוחות שנפגעו בסך של 200 אלף שקל היא ההצעה הטובה ביותר". למעשה, עולה כי על פי הצעת GROO היא תעמיד 200 אלף שקל כקרדיט לרכישות עתידיות באתר באליגם וזאת כהטבה ללקוחות שנפגעו כתוצאה מחדלות הפירעון של החברה ערב הכינוס. הקריטריונים לחלוקה ולמימוש ההטבה טרם פורסמו.

 

 

 

GROO החלה את פעילותה בישראל בשנת 2010, תחת גרופון העולמית, ובהמשך תחת קרן סקיי. האתר החדש יקרא באליגם ויהיה בעל נראות דומה.

 

תומי שנפלד, מנכ"ל GROO תומי שנפלד, מנכ"ל GROO צילום: צביקה טישלר

 

תומי שנפלד, מנכ"ל GROO: "אנחנו שמחים לרכוש היום את אתר באליגם. אנו משוכנעים שGROO-, אחת מפלטפורמות המסחר האלקטרוני האהובות בישראל, תביא לידי ביטוי את הניסיון, מובילותה בתחומי הדאטה, השיווק והטכנולוגיה וכמו כן את החוסן הפיננסי שלה על מנת להחזיר עטרה ליושנה עבור מותג באליגם".

 

בית משפט מינה לאחרונה כונסי נכסים לאתר באליגם בעקבות בקשת כינוס שהגישה קרן קוגיטו קפיטל המתמחה בהשקעה בעסקים בינוניים. האחרונה טענה כי חברת סיטי לייף סטייל המפעילה את אתר המכירות "באליגם" חייבת לה כ-10 מיליון שקל וכי יש לה גם חובות לנושים נוספים בסך נוסף של כ-12 מיליון שקל.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x