שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

חברת הביטוח ליברה נגד המטבע ליברה של פייסבוק

חברת הביטוח מאיימת בתביעה נגד הרשת החברתית בטענה כי "שם המטבע הדיגיטלי החדש של פייסבוק זהה ומטעה צרכנים". החברה דורשת שלא לעשות בישראל כל שימוש בסימן המסחר ליברה. פייסבוק דוחה את הטענות

חברת הביטוח הישראלית ליברה דורשת מפייסבוק שלא לעשות בישראל כל שימוש בסימן המסחר ליברה, שמו של המטבע הדיגיטלי עליו הכריזה לאחרונה. זאת מאחר שלטענתה יש בכך כדי להטעות את הציבור. ליברה הודיעה לפייסבוק, באמצעות עוה"ד ליעד וטשטיין וניב מורן ממשרד ליעד וטשטיין ושות', כי אם היא לא תיענה לדרישה בימים הקרובים תוגש נגדה תביעה.

 

 

 

אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה צילום: אבי מועלם

 

ליברה היא חברת ביטוח דיגיטלית שנכנסה לשוק הביטוח בארץ לפני למעלה משנה, ונוסדה על ידי אתי אלישקוב. במכתב לפייסבוק נטען כי "אחד החידושים שהביאה ליברה הוא יצירת מטבע דיגיטלי, 'ליברה', שנצבר בארנק דיגיטלי שהחברה יוצרת עבור מבוטחיה". עוד נטען כי "ליברה היא הבעלים של כל הזכויות בסימן המסחר 'ליברה'. הסימן הוא תעודת הזהות המותגית של חברת הביטוח".

 

במכתב ההתראה נטען כי ליברה נדהמה לגלות כי "פייסבוק הודיעה שהיא מתעתדת להשיק מטבע דיגיטלי חדש תחת סימן המסחר 'ליברה'. כל שימוש בסימן יהווה הפרה בוטה של זכויות הקניין הרוחני של חברת הביטוח ליברה. השימוש המפר של פייסבוק יגרום להטעיה נרחבת של צרכנים המכירים את שירותי ליברה ומשתמשים במטבע הדיגיטלי שלה, וכן לקהל הישראלי שנחשף לשני מותגים זהים, דבר העלול לייצר אנדרלמוסיה מוחלטת".

 

בתגובה כתב עו"ד יואב אסטרייכר ממשרד מיתר ליקוורניק, בא כוח פייסבוק, כי האחרונה דוחה את הטענות נגדה. עוד נטען כי ליברה, ארגון ללא מטרת רווח בשווייץ, הוא הבעלים של הסימן ויש להפנות את הפנייה אליו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x