$
רכב

החל מהיום טסים לאילת מטרמינל 1

חברות התעופה הישראליות החלו להפעיל את קווי הטיסות לעיר הדרומית מנתב"ג - שעות ספורות בלבד לאחר סגירתו הסופית של שדה דב; בהמשך היום ייתכנו עיכובים בהמראות. ברשות שדות התעופה בוצעו מראש עבודות הכנה נרחבות לצורך קליטת הנוסעים

תומר הדר 09:2201.07.19

חברות התעופה הישראליות מפעילות הבוקר (ב') את קו הטיסות לאילת באופן מלא - לראשונה מנתב"ג. בשעה זו ממריאות הטיסות מטרמינל 1 לשדה התעופה אילת-רמון לפי לוחות הזמנים המתוכננים, כפי שהובטח; עם זאת, בהמשך ייתכנו עיכובים.

 

 

טרמינל 1 טרמינל 1 צילום: חגי דקל

 

אתמול, לאחר משא ומתן ממושך, הודיע משרד ראש הממשלה כי אין כל מנוס מסגירת שדה דב באופן מיידי; כך, מעט לפני השעה 11 בלילה המריאה טיסת "ארקיע" האחרונה מלב תל אביב, ומעט לפני חצות המריאה טיסתה האחרונה של ישראייר, בה נכח גם מנכ"ל החברה אורי סירקיס.

 

היום, כאמור, ממריאות הטיסות הפנים ארציות מטרמינל 1 בנתב"ג. מבחינה של לוח הטיסות התברר כי טיסות הבוקר של ארקיע לאילת - בין השעות 8:15 ו-8:45 - כבר המריאו, אך טיסת ארקיע לאילת המיועדת לצאת בשעה 11:10 בבוקר מתעכבת. גם טיסת ישראייר לאילת של השעה 8:30 בבוקר המריאה במועד, וזו המיועדת לשעה 11:45 צפויה להמריא גם היא בזמן.

 

יודגש כי עיכובים מסוימים בטיסות לאילת אינם נחשבים לחריגים, זאת לנוכח העובדה שמדובר בקווים מקומיים הפועלים בתדירות גבוהה מאוד; כך, לעתים יש לבצע התאמות בזמנים, אפילו לנוכח תדלוק שעשוי להתארך מעט או ניקיון של מטוס. ברשות שדות התעופה בוצעו מראש עבודות הכנה נרחבות לצורך קליטת הנוסעים בטרמינל 1, שכללו הכנה של רחבות חניה למטוסים בקרבת טרמינל 1, בידוק מהיר לנוסעים והכשרת חניה ייעודית לטסים לאילת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x