$
בארץ

חנן פרידמן סומן כיורש של רוסק־עמינח בבנק לאומי

פרידמן הגיע ללאומי באמצע 2014, אז מונה ליועץ המשפטי של הבנק. אלא שבמהרה רוסק־עמינח זיהתה את הפוטנציאל שלו וקידמה אותו לתפקידו הנוכחי, ראש חטיבת האסטרטגיה והרגולציה, וליד ימינה

רחלי בינדמן 06:5401.07.19

רקפת רוסק־עמינח סומנה לתפקיד המנכ"לית על ידי קודמתה גליה מאור, וגם רוסק־עמינח הכשירה יורש כזה: חנן פרידמן (47), ראש חטיבת האסטרטגיה והרגולציה בבנק, שקיבל לידיו במרץ האחרון גם את האחריות על תחום החדשנות והטרנספורמציה בבנק.

 

פרידמן הגיע ללאומי באמצע 2014, אז מונה ליועץ המשפטי של הבנק, לאחר שעזב את תפקידו כיועץ המשפטי של הראל. אלא שבמהרה רוסק־עמינח זיהתה את הפוטנציאל שלו וקידמה אותו לתפקידו הנוכחי וליד ימינה. פרידמן למשל הוא זה שתפר יחד עם רוסק־עמינח את עסקת מכירת לאומי קארד לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס ב־2.5 מיליארד שקל.

 

פרידמן ניחן במוח חריף ובחושים עסקיים חדים, אך מה שעומד לרעתו הוא חוסר ניסיון בנקאי, בדגש על בנקאות עסקית וקמעונאית. עם זאת, כמה מהמועמדים המובילים להחליף את מנכ"לי הבנקים דיסקונט והפועלים גם הם לא מגיעים עם ניסיון משמעותי בבנקאות עסקית, למשל אורי לוין בדיסקונט וארז יוסף בהפועלים.

 

פרידמן הוא גם דמות צבעונית ושנויה במחלוקת, ולא כל חברי הדירקטוריון מחבבים אותו. אולם הוא היה הראשון לקבל הצעה להתמנות למנכ"ל מגדל מבעל השליטה שלמה אליהו, ודחייתו את ההצעה מאותתת כי הוא מאמין בסיכוייו להחליף את רוסק־עמינח.

 

 

חנן פרידמן חנן פרידמן צילום: רון קדמי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x