שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ועדת האתיקה של לשכת עוה"ד ביטלה את האישומים נגד עו"ד עידו שיפוני

לאחר שנחשף בכלכליסט כי היא "גלגלה" עליו תלונה שהופנתה נגד עו"ד לירום סנדה

ענת רואה 08:0527.06.19

בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" בוטלו האישומים המשמעתיים נגד עו"ד עידו שיפוני. ועדת האתיקה של מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין הודיעה אתמול לבית הדין המשמעתי כי היא מבקשת לחזור בה מהקובלנה.

 

ההודעה התקבלה שבועיים בדיוק לאחר שנחשף כי תלונה שהוגשה לוועדת האתיקה נגד עו"ד לירום סנדה, המקורב לבכירי הלשכה, "גולגלה" על עו"ד שיפוני, אף שהוא מעולם לא הוזכר בתלונה, והוא הועמד לדין משמעתי במקום סנדה. ועדת האתיקה לא פירטה מדוע החליטה לחזור בה מהאישומים ומדוע בכלל הגישה קובלנה נגד עו"ד שיפוני.

 

 

עו"ד לירום סנדה עו"ד לירום סנדה צילום: אוראל כהן

 

ההתנהלות החריגה של ועדת האתיקה החלה במרץ 2015, כשעו"ד מיכאל שרון התלונן שעו"ד סנדה מפר את כללי הפרסומת. ועדת האתיקה הודיעה לשיפוני שהתלונה היא נגדו ועניינה הפרת כללי הפרסומת משום שהוא כותב באתר שלו כי הוא מעניק "פגישת ייעוץ ראשונה חינם".

 

שיפוני טען מיד בפני הוועדה שהתלונה כלל לא נגדו ושמו אינו מוזכר בה, אך דבריו זכו להתעלמות. באותה עת פרקליט ועדת האתיקה היה עו"ד מייק יורק ריד, יו"ר הוועדה היה עו"ד גבי מויאל, ויו"ר המחוז היה עו"ד אפי נוה. שיפוני היה מוכר לוועדת האתיקה מהליכים קודמים שנוהלו בינו לבין חברת שפיר, שיוצגה בידי עו"ד דרור ארד איילון. שפיר התלוננה נגד שיפוני, והוא התלונן נגד עו"ד ארד איילון.

 

בשלב מסוים ועדת האתיקה הודיעה לשיפוני שהיא תגיש נגדו קובלנה אף ללא תלונה, וכך אכן קרה. סנדה לא הועמד לדין משמעתי על התלונה הזו, ורק לאחרונה הוגשה נגדו קובלנה ראשונה ובעניין אחר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x