$
משפט

עיקול זמני של 65 מיליון שקל על 3 דירקטורים לשעבר בחברת רילון שקרסה

הדירקטורים, אריה שקד, אורית רסנר ותומר חפץ, נתבעים להשיב לקופתה כ-41 מיליון שקל בשל חלוקות דיבידנדים אסורות. רשמת המחוזי בת"א הוציאה את צווי עיקול לאחר שהשתכנעה שהתביעה "מבוססת על אדנים מהותיים"

תומר גנון 16:2626.06.19

רשמת בית המשפט המחוזי בת"א, רחל עורקבי, הטילה צו עיקול זמני של עד 65 מיליון שקל על זכויות במקרקעין ועל ני"ע של 3 דירקטורים לשעבר בחברת הנדל"ן המניב רילון, שפעלה במזרח אירופה וקרסה בשנת 2010.

 

הצו ניתן בעקבות תביעה שהגיש המנהל המיוחד לנכסי החברה בפירוק, עו"ד רנן גרשט, להשבת כ-41 מיליון שקל בשל חלוקות דיבידנדים אסורות שביצעה החברה במהלך 2009.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

 

עו"ד גרשט ביקש להטיל עיקולים על הנכסים כדי להבטיח תשלום במידה והתביעה, שעל פי הרשמת "מבוססת על אדנים מהותיים", תתקבל והדירקטורים יחויבו בתשלום מעבר לכיסוי הביטוחי שעומד על עד 2 מיליון דולר לדירקטור. העיקולים שהוטלו הם עד גובה של 25 מיליון שקל על אריה שקד, שכיהן כדח"צ וחבר ועדת הביקורת; עד גובה של 25 מיליון שקל על אורית רסנר, שכיהנה כדח"צ; ועד 15 מיליון שקל על תומר חפץ, דירקטור וחשב לשעבר גם בחברה האם לשעבר אלדן טק.

 

התביעה כוללת שני נושאי משרה נוספים – יוסף בורנשטיין וגיורא ניר. לאור העבודה שהשניים נמצאים בהליכי פשיטת רגל לא התבקשו צווי עיקול. עם זאת, ובין היתר לאור מצבם הכלכלי, העלה עו"ד גרשט את הדרישה להוצאת צו העיקול על הנתבעים האחרים. לגבי ניר, כך קבעה השופטת, הוא לא עדכן את המנהל המיוחד שהוצא צו כינוס נכסים נגדו, וזאת בעודו מנהל הליכי גישור לסיום התביעה.

 

"סבורני כי בנסיבות שתוארו יש מקום להורות על מתן הצו", כתבה הרשמת. "אי מסירת צו כינוס נכסים מיד עם קבלתו, מצביעים על ההכבדה שעושיה להיגרם למבקשת לו תביעתה תתקבל. לגופו של עניין סמיכות חלוקת הדיבידנדים בשנת 2009 להערת עסק חי בשנת 2010, מובילים למסקנה כי מדובר בתביעה שלכאורה מבוססת על אדנים מהותיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x