שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

בלעדי לכלכליסט

חוזה לחברת הסייבר אניגמטוס עם ספקית דלקן אוניברסאלי

אניגמטוס, המתמחה בהגנה על רכבים מקושרים, תספק ייעוץ טכנולוגי לספקית מערכות התדלוק אורפק; החוזה מוערך במאות אלפי דולרים

אודי עציון 19:2820.06.19

חברת אבטחת הסייבר ENIGMATOS, המתמחה בהגנה על רכבים מקושרים תספק ייעוץ טכנולוגי לספקית מערכות התדלוק אורפק. החשש: אפשר למתקפת סייבר על רכבים דרך מערכות הדלקן האוניברסאלי הנפרשות כיום בתחנות הדלק. בענף הסייבר מעריכים את שווי החוזה במאות אלפי דולרים.

 

 

 

הדלקנים מותקנים במאות אלפי מכוניות בארץ, והשנה נכנסה לתוקף חובת ההצטיידות בדלקן אוניברסלי, המאפשר תדלוק בכל חברות הדלק ולא מוגבל רק לאחת מהן, לטובת הגדלת התחרות בשוק הדלק והוזלת עלויות התדלוק. פריצת סייבר יכולה לאפשר גניבת פרטים אישיים של נהג הרכב, כולל מספרי כרטיסי אשראי, מעקב אחרי נסיעותיו, ואף השתלטות מרחוק על הרכב עצמו.

 

 

שי בקפן, מנכ"ל אורפק שי בקפן, מנכ"ל אורפק צילום: יח"צ

 

אורפק, השייכת לקבוצת גילברקו וידר-רוט, מפתחת פתרונות לחברות דלק וציי רכב מסחריים בארץ ובעולם. מוצריה נמכרים בכ-60 מדינות, מותקנים ב 7.5 מיליון כלי רכב ובלמעלה מ-40 אלף תחנות דלק. "אנו מייחסים חשיבות רבה לתחום אבטחת הסייבר. האחריות שלנו היא בראש ובראשונה ללקוחותינו, לאחר שמוצרי התדלוק האוטומטיים שלנו מותקנים במיליוני רכבים", אמר סער ליבנה, סמנכ"ל הפיתוח של אורפק.

 

גם ספקית הסלולר פלאפון חתמה לפני מספר חודשים על הסכם שיתוף פעולה עם אניגמטוס, לאספקת שירותי אבטחת סייבר למוצרי הרכב המקושר שלה. הטכנולוגיה של אניגמטוס נועדה לבלום מתקפות סייבר על רכבים שנמצאים כבר היום על הכביש, הן ברמת התוכנה והן ברמת החומרה. החברה מייצרת פרופיל ייחודי לכל כלי רכב באמצעות העלאת כל נתוני התקשורת לענן, מה שמאפשר לה לאתר את מקור המתקפה ואז למנוע אותה.

 

"אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם אורפק שהיא חברה גלובלית עם מוצרים חדשניים ויכולות טכנולוגיות פורצות דרך בתחומה", אמר אייל קמיר, מנכ"ל אניגמטוס. כנשיא החברה מכהן האלוף במיל' עמי שפרן, לשעבר ראש מערך התקשוב בצה"ל וכן ראש היחידה למחקר ופיתוח במפא"ת. על מייסדי החברה נמנים אייל קמיר, המנכ"ל והמייסד, יזם סדרתי בתחום הרכב מזה למעלה מ 20 שנה, ואלכסנדר פוק, שותף-מייסד ומנהל הטכנולוגיות, לשעבר בכיר בורינט ובצ'ק פוינט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x