$
משפט

בית הדין לעבודה לראש לשכת עורכי הדין: ערוך בהקדם דיון בטענות עובדי החברה הכלכלית

רק אתמול נבחר אבי חימי לתפקידו כראש הלשכה וכבר ביקש ממנו בית הדין לכנס בהקדם האפשרי ישיבה של המועצה הארצית החדשה, ולבחון את הטענות החמורות של עובדי החברה לפיהן בוצעה השתלטות פוליטית וחיסול שומרי סף

ענת רואה 18:3920.06.19

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קורא לראש לשכת עורכי הדין הנכנס עו"ד אבי חימי "לכנס את המועצה הארצית של הלשכה בהקדם האפשרי", על מנת לבחון את ההתנהלות כלפי עובדי החברה הכלכלית של הלשכה, פיטורי העובדים וטענותיהם שהחברה הפכה למטה פוליטי במקום לארגון מקצועי.

 

 

 

הדברים נאמרו הבוקר (ה') בדיון שהתקיים בפני השופטת עידית איצקוביץ ונציגי העובדים והמעסיקים הלן הרמור ומשה כפיר. בנוסף בוטלו בדיון פיטוריהם של 9 עובדים בכירים בחברה.

 

עו"ד אבי חימי עו"ד אבי חימי

 

לטענת העובדים המפוטרים הליכי הפיטורים לא נבעו משיקולים כלכליים או מקצועיים, אלא לאור העובדה כי הנהלת החברה שמונתה לאחרונה, נגועה בשיקולים פוליטיים ובהתנהלותה הובילה לריקון החברה מפעילותה ונכסיה.

 

בסמוך למועד הזימון לשימועים הגישו העובדים באמצעות עורכי הדין סיגל פעיל וזוהר גיפס בקשה דחופה לבית הדין לעבודה לביטול הליכי הפיטורים. בית הדין סירב לתת להם סעד זמני במעמד צד אחד וקבע דיון שהתקיים הבוקר. לאחר שלא ניתן צו הודיעה החברה לעובדים שהם מפוטרים.

 

בשם החברה הכלכלית נטען בדיון באמצעות עו"ד שי תקן כי מצבה הכלכלי קשה מאוד ונדרשים צעדי התייעלות מידיים. תקן טען שקיימת התנהלות מול העובדים כבר תקופה ממושכת של כמה חודשים "חובה שלנו לנהל משא ומתן בתום לב, אבל אין חובה להגיע להסכמות... אף אחד מאיתנו לא שש לפטר עובדים אבל מצב החברה הוא קטסטרופלי".

 

לדיון הופיע עו"ד ערן גולן שרק אתמול התבשר כי הוא נבחר לכהן במועצה הארצית בלשכת עורכי הדין. גולן אמר כי הוא וגם סיעות אחרות שנבחרו סבורים שהסיטואציה של פיטורי עובדים באמצע תקופת בחירות איננה ראויה. "מהחומרים שהעובדים שלחו עולה חשד כבר לכאורה (לפגיעה) בטוהר המידות. אנו מתכוונים לבקש מהמועצה הארצית מינוי בודק חיצוני לכל האירועים...".

 

בסופו של דבר הושגו הסכמות בדיון לכך שהפיטורים של העובדים יבוטלו. החברה תחל בשימועים רק ב-9 ביולי, והם יתקיימו באופן אינדיבידואלי לגבי כל עובד, לאחר שעורכת הדין של העובדים תהיה רשאית לעיין בתיק האישי של כל עובד ולהתייחס לטענות נגדם. דיון המשך יקבע בתום השימועים בחודש אוגוסט 2019.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x