$
משפט

עו"ד אבי חימי ניצח בבחירות לראשות לשכת עורכי הדין

הלשכה טרם פרסמה נתונים רשמיים ואפילו לא את אחוז ההצבעה, אך מקורבי חימי הודיעו על כך, ועו"ד ציון אמיר שהתמודד מולו פרסם הודעת ברכה למנצח

ענת רואה 15:0719.06.19

עו"ד אבי חימי הוא ראש לשכת עורכי הדין הבא – כך עולה היום (ד') לאחר ספירת חלק גדול מהקולות בבחירות לראשות הלשכה. הלשכה לא הודיעה רשמית על הזכייה, שלא הודיעה מה היה שיעור ההצבעה אתמול בבחירות והעדיפה להשאיר את כל הנתונים תחת איפול. אולם מקורבי חימי כבר פצחו בחגיגות ומנגד עו"ד ציון אמיר שהתמודד מולו על התפקיד פרסם ברכה לחימי: "אני מקווה כי ראש הלשכה הנכנס, יתייחס לתפקיד בכובד ראש, ויפעל ללכד את השורות ולשקם את מעמד עורכי הדין וכבוד המקצוע. הצלחתו הכרחית לכולנו, ואני מקווה שיעמוד במשימה בהצלחה רבה. אבי, בהצלחה בדרכך"

 

 

 

מימין: אבי חימי וציון אמיר מימין: אבי חימי וציון אמיר צילומים: איציק בירן, עמית שעל

 

חימי מכהן מאז פברואר האחרון כראש הלשכה הזמני לאחר שמקורבו עו"ד אפי נוה התפטר מראשות הלשכה בעקבות החשדות נגדו בפרשת מין ומינויים. למרות שאין עדיין נתונים סופיים נראה כי גם רוב ראשי המחוזות שהיו מועמדים מטעם חימי הצליחו להיבחר, ולמעשה לעו"ד אמיר יהיה כנראה רק ראש מחוז אחד מטעמו. הנתונים המלאים כולל הקולות שקיבלו הסיעות השונות במועצת הלשכה יפורסמו בהמשך, עם סיום הספירה.

 

שורה של אי סדרים 

הבחירות ללשכה הפכו לסאגה מביכה ביותר עבור מנגנון עובדי לשכת עורכי הדין שנראה כי עשו הכל פרט להיערכות נכונה ליום הבחירות. לאחר שעורכי הדין התמודדו עם שלל התקלות, למשל אי פתיחת קלפיות, היעלמות פתקי הצבעה, צמצום מכוון של שעות הפתיחה של הקלפיות ועוד, החלה בסופו של דבר הספירה, שנמשכת למעשה עד שעה זו.

 

הלשכה מסרה אתמול מידע מטעה לאורך כל יום הבחירות על אחוז ההצבעה, וטענה למשל בשעה 14:30 בצהריים כי רק 5% מעורכי הדין הצביעו. ההודעה היכתה את עורכי הדין בתדהמה ובתחושה שהבחירות שוברות שיאי מיאוס. עם זאת מצביעים רבים בכל רחבי הארץ אמרו ל"כלכליסט" שנראה להם שהנתון אינו נכון, מאחר שישנם בכל הקלפיות תורים ארוכים, ואף חלק מהמצביעים מתייאשים והולכים בשל חוסר היערכות נכונה.

 

לקראת סיום ההצבעה טענה הלשכה שהצביעו 15% מעורכי הדין, אך בהמשך הערב נאמר מפי גורמים לא רשמיים שהשיעור האמיתי כפול מזה שבחרה למסור לציבור ועדת הבחירות. במקום לנהוג בשקיפות ולפרסם סמוך למועד סגירת הקלפיות נתונים כמה עורכי דין הצביעו בכל מחוז, החליטה הלשכה להימנע מלפרסם את המידע ולהציג אותו רק עם פרסום התוצאות הסופית.  

 

לפי נתונים שנמסרו מהמועמדים בבחירות הצביעו 19,000 עורכי דין. לאחר ספירת רוב הקולות הפער בין חימי לאמיר עמד על 1,700 קולות לטובת חימי, מה שסלל את דרכו לניצחון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x