$
משפט

פרסום ראשון

לבקשת שלי נרקיס: המחוזי בת"א מינה כונס לנכס היוקרה של אלי רייפמן בסביון

נרקיס תובע את רייפמן על חוב של 55 מיליון שקל. את הבית בסביון מבקש הכונס, עו"ד ערן פלס, למכור תמורת 16.7 מיליון שקל לבעלי זיל ובגדול. אורנשטיין קבע כי טרם אישור המכר יש צורך בקבלת חוות דעת שמאית

עכשיו זה סופי. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, נעתר לבקשת איש העסקים שלי נרקיס ומינה את עו"ד ערן פלס לכונס נכסים לנכס של אלי רייפמן בסביון.

 

 

 

מדובר בבית (שלד) בסביון על שטח של 5 דונם אותו מבקש למכור כונס הנכסים תמורת 16.7 מיליון שקל לאיש העסקים אבי יוחנן ורעייתו, הבעלים של רשת המזון זול ובגדול. אורנשטיין קבע כי טרם אישור המכר ליוחנן יש צורך בקבלת חוות דעת שמאית.

 

 

מימין שלי נרקיס ואלי רייפמן על רקע הנכס בסביון מימין שלי נרקיס ואלי רייפמן על רקע הנכס בסביון צילומים: צביקה טישלר, אוראל כהן, עמית מגל

 

בכך נעתר בית המשפט לבקשת שלי נרקיס שרייפמן חייב לו כ-55 מיליון שקל וקבע כי "אין חולק כי התקיימו התנאים להיעתר לתובענה. השעבוד נרשם כדין. עוד אין חולק שהתקיימו התנאים לממש את השעבוד שכן ההלוואות שניתנו על ידי נרקיס לרייפמן לא נפרעו. אני ממנה את עו"ד ערן פלס לכונס נכסים לזכויות רייפמן בנכס. אני מסמיך את כונס הנכסים לנקוט בפעולות למכירת הנכס".

  

לאחרונה חשף "כלכליסט" כי איש העסקים שלי נרקיס מי שזכה בעבר לכינוי "מלך השוק האפור" מבקש למנות כונס נכסים למכירת נכס בסביון של אלי רייפמן, ממייסדי אמבלייז בשטח של 5 דונם. זאת בעקבות חוב בסך של כ-55 מיליון שקל של רייפמן כלפי נרקיס.

 

בשנת 2009 נתן בית משפט צו כינוס כנגד איש העסקים אלי רייפמן, ממייסדי אמבלייז. ב-2011 הוכרז רייפמן פושט רגל ועו"ד איתן ארז מונה כנאמן לנכסיו. במסגרת נכסיו של רייפמן קיים הנכס האמור בסביון על שטח של 5 דונם.

 

על הנכס משכנתא ללא הגבלה בסכום לטובת שלי נרקיס בגין הלוואות שונות שנתן לרייפמן בין השנים 2006-2008. עו"ד ארז הכיר בתוקף המשכנתא שנרשמה על זכויות רייפמן בבית בסביון. גובה החוב של רייפמן לנרקיס שאושר על ידי הנאמן עומד על כ-55 מיליון שקל כאשר הנכס צפוי להימכר בכ-16.7 מיליון שקל בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x