שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

בזכות סדרת הטלוויזיה: צ'רנוביל הפכה לאתר תיירות לוהט

מאז שידורה של הסדרה "צ'רנוביל" של HBO, נרשם זינוק של כ-40% בהזמנות לסיורים המאורגנים ליד הכור שנאטם בעיר הרפאים הסמוכה, פְּריפּיָאט

שירות כלכליסט 21:5016.06.19

הצלחתה של הסדרה האמריקאית "צ'רנוביל" שעוסקת באסון הגרעיני שאירע בתחנת הכוח הסובייטית ב-1986, הביאה לעלייה חדה במספר התיירים המעוניינים לראות את התחנה ההרוסה ואת עיר הרפאים הסמוכה, פְּריפּיָאט (Pripyat).

 

 

 

אחת מסוכנויות התיור בצ'רנוביל דיווחה על עלייה של 40% במספר ההזמנות מאז שידור הסדרה של HBO בחודש שעבר ואשר זכתה לביקורות מהללות. סיורים בשפה האנגלית עולים 100 דולר למשתתף.

 

תיירים בעיר פריפיאט העזובה תיירים בעיר פריפיאט העזובה צילום: רויטרס

 

באפריל האחרון ציינו 33 שנה לאסון צ'רנוביל באוקראינה הסובייטית דאז, שנגרם עקב בדיקת בטיחות כושלת בכור מספר ארבע של תחנת הכוח הגרעינית, אשר גרמה לפיצוץ ולהפצתו של חומר רדיואקטיבי ברחבי אירופה. הסדרה של HBO מתארת את אחריתו של הפיצוץ, את מבצע הניקוי הנרחב ואת החקירה שבאה בעקבותיו. האזור שסביב לתחנה נעזב ונותר אזור רפאים, שבו כלבים משוטטים וצמחיה עבותה השתלטו על הבניינים והחורבות.

 

סרגיי איוונצ'וק, מנהל סוכנות הטיול SoloEast, אמר לרויטרס, כי בחודש מאי החולף נרשמה עלייה של 30% במספר ההזמנות לסיורים באזור, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ההזמנות לחודשי יוני, יולי ואוגוסט כבר נרשמה עלייה של 40%.

 

גם ירוסלב ימליאננקו, מנהל חברת Chernobyl Tour, אמר שהוא צופה עלייה דומה של 30%-40% בעקבות הסדרה. חברתו של ימליאננקו מציעה סיורים במיוחד במקומות שמתוארים בסדרה, כולל הבונקר בו התקבלה ההחלטה הראשונית של פקידים מקומיים לא לפנות את התושבים לאחר הפיצוץ.

 

המבקרים בצ'רנוביל עולים על אוטובוסים בקייב שמרוחקת 120 ק"מ ממנו, רואים בדרכם אנדרטאות שהוקמו לזכר הנספים וכפרים נטושים. הם נלקחים לראות את כור מספר ארבע, אשר מאז 2017 מכוסה בכיפת מתכת ענקית בגובה 105 מטר, שמקיפה את הליבה שהתפוצצה. את יום הסיור מסיימת הליכה רגלית סביב פריפיאט, העיר השכנה לתחנת הכוח שנותרה עזובה בעקבות האסון.

 

 

מבקרים עוברים דרך מכשיר למדידת קרינה במהלך הסיור  מבקרים עוברים דרך מכשיר למדידת קרינה במהלך הסיור צילום: רויטרס

 

מסיכות מגן שנותרו מאז האסון מסיכות מגן שנותרו מאז האסון צילום: רויטרס

 

 

שועל בעיר פריפיאט שועל בעיר פריפיאט צילום: רויטרס

 

 

 צילום: רויטרס

 

 

 צילום: רויטרס

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x