שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

המשנה ליועמ"ש לשעבר אבי ליכט מצטרף כשותף למשרד עוה"ד מיתר ליקוורניק

לליכט, שפרש מתפקידו במשרד היועמ"ש לפני כשנה, מעורבות מכרעת בגיבוש הרגולציה הממשלתית במגוון נושאים, והוא שימש בין היתר כחבר בשתי ועדות שישינסקי, כיועץ המשפטי של ועדת טרכטנברג וכחבר בוועדת הריכוזיות

משה גורלי 11:2413.06.19

עו"ד אבי ליכט, לשעבר המשנה הכלכלי ליועץ המשפטי לממשלה והמשנה לתפקידים מיוחדים, מצטרף כשותף למשרד 'מיתר ליקוורניק גבע לשם טל'. זאת, לאחר תקופת צינון של למעלה משנה.

 

ליכט, שפרש מתפקידו במאי 2018, עסק לאחרונה בהוראה - באוניברסיטת תל אביב, ובייעוץ - בעיקר לחברות הייטק, שאינן חשופות כמעט לרגולציה ממשלתית.

 

אבי ליכט אבי ליכט צילום: אוראל כהן

 

במסגרת תפקידו אצל היועמ"ש הייתה לליכט מעורבות מכרעת בגיבוש הרגולציה הממשלתית במגוון נושאים: משאבי טבע, יוקר המחיה, תחרותיות, הגבלת שכר הבכירים וחיזוק הממשל התאגידי בחברות ציבוריות, השידור הציבורי ועוד. זאת, בין היתר, כחבר בשתי ועדות שישינסקי, כיועץ המשפטי של ועדת טרכטנברג וכחבר בוועדת הריכוזיות.

 

ליכט הקים את המחלקה לניהול ולתפקידים מיוחדים בייעוץ וחקיקה, המהווה כלי ארגוני וניהולי בעל חשיבות אסטרטגית מבחינת היועץ המשפטי לממשלה. אחד הפרויקטים שבוצעו במסגרת זו, ביוזמתו ובהובלתו של ליכט, היה המדריך הפנימי לעבודת ייעוץ וחקיקה, שגובש בעבודת מטה רחבה במשך כשנה ואושר ע"י היועמ"ש.

 

בעקבות חוות דעת שכתב ליכט חויבה מפעלי ים המלח לשלם עבור חלק משמעותי ביותר מפרויקט קציר המלח, בשל אחריותה לנזקים שגרמה עליית המפלס; ליכט היה גם זה שהוביל את הרגולטורים (למעט הממונה על ההגבלים דיוויד גילה) בגיבוש מתווה הגז, שבוטל בבג"ץ בגלל פסקת היציבות.

 

כמו כן, ליכט השלים בשנה האחרונה לעבודתו את הרפורמה בדיני חדלות פרעון - רפורמה הכוללת למעלה מ-400 סעיפים, ונוגעת כמעט בכל תחום במשפט האזרחי. מטרתה היא ליצור לראשונה קודיפיקציה המסדירה באופן מלא את כלל דיני חדלות הפירעון של יחידים ושל תאגידים. זאת, במטרה להביא לכלכלה הישראלית חקיקה מודרנית בתחום חדלות הפירעון, הנותנת מענה לצרכי המשק ולערכים חברתיים נוספים. ליכט זכה לשבחים רבים על עבודתו זו.

 

לאחר פרישתו, היה ליכט מועמד לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה וזכה לתמיכתו של חבר אחד בלבד בוועדה הממנה - נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אשר גרוניס.

 

משרד מיתר, אחד מ-3 המשרדים הגדולים בישראל, ביצע בשנים האחרונות סדרת גיוסים של עורכי דין בולטים כגון אייל רוזובסקי, דליה טל ועוד. מצד שני, עזבה אותו עו"ד מיכל הלפרין כדי לקבל את תפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים. ליכט יחל בעבודתו במשרד בראשית יולי.

 

עו"ד ישראל (רלי) לשם מסר בתגובה: "הצטרפותו של ליכט, מהטובים שעבדו בשירות המדינה, למשרדנו, היא תוספת חשובה ומשמעותית ליכולות המשרד בתחומי הרגולציה הכלכלית".

 

אבי ליכט מסר כי: "אני שמח להצטרף כשותף למשרד מיתר. אחרי שנים של עשייה במגזר הציבורי אני סמוך ובטוח שמיתר היא האכסניה האופטימלית להמשך פעילותי בתחום המשפטי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x