$
משפט

מנדלבליט סירב לבקשת נתניהו לדחיית השימוע

היועמ"ש קבע כי "בהיעדר עילה להתערבות ביהמ"ש במועד השימוע, שכן מדובר בסוגיה פרוצדוראלית המצויה בלב שיקול הדעת של גורמי התביעה ביחס לאופן ניהול הליכים פליליים"

טובה צימוקי 11:3406.06.19

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סירב לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחיית השימוע. נתניהו ביקש אתמול, באמצעות פרקליטו, לדחות את מועד השימוע שלו, שאמור להתקיים בתחילת חודש אוקטובר, עקב הבחירות שיתקיימו ב-17 בספטמבר. מנדלבליט כבר דחה את השימוע בשלושה חודשים.

 

 

 

"בתמצית, עמדת היועץ המשפטי לממשלה היא שדין העתירה להידחות על הסף", נמסר מטעם היועץ המשפטי לממשלה, "בהיעדר עילה להתערבות בית המשפט במועד השימוע, שכן מדובר בסוגיה פרוצדוראלית המצויה בלב שיקול הדעת של גורמי התביעה ביחס לאופן ניהול הליכים פליליים".

 

מנדלבליט, שהציע לנתניהו לתאם את מועד השימוע כבר בסוף חודש פברואר, הסכים לדחיית המועד מ-10 ביולי, אבל כאמור צפוי לסרב לבקשתו זו של פרקליט ראש הממשלה. לפי ההערכות, נתניהו צפוי להגיש בג"ץ נגד החלטתו של מנדלבליט.

 

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

 

לפני שלושה שבועות פנה פרקליטו של רה"מ, עורך הדין עמית חדד, בבקשה לדחות את השימוע וטען כי היקף חומרי החקירה יחד עם עיסוקיו של רה"מ אינם מאפשרים לעמוד במועד שקצב לו היועץ המשפטי לממשלה.

 

"פרק הזמן שניתן לשימוע הוא לא סביר. גם בתיקים שהם קטנים בהרבה, פרק הזמן שניתן לצורך לימוד החומר והכנת טיעון ארוך משמעותית בחודשים רבים", אמר חדד.

 

פרקליט המדינה שי ניצן אמר בחודש שעבר כי "אין כוונה לקפח את רה"מ ולהקצות לאי כוחו זמן קצר מדי להכנה". עם זאת, ניצן הדגיש כי "אין מקום לדרוש ולצפות כי נתמהמה ונקצה פרקי זמן ארוכים כאשר אין סיבה אמיתית לכך. על יסוד היקף החומר, פרק זמן של שישה חודשים הוא סביר לחלוטין להתכונן לשימוע".

 

הליך השימוע של נתניהו התעכב בחודשים האחרונים לאחר שעורכי דינו סירבו לאסוף את חומרי החקירה ממשרדו של היועץ המשפטי לממשלה. עם הסדר תשלום שכר הטרחה, עורך הדין חדד אסף את החומרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x