$
רכב

פיאט קרייזלר מושכת את ההצעה לרכוש מחצית מרנו

הצעתה עמדה על 35 מיליארד דולר. הסיבה העיקרית למשיכת ההצעה נובעת ככל הנראה ממחלוקת עם ממשלת צרפת, בעלת המניות הגדולה ביותר ברנו

תומר הדר 09:5906.06.19

פיאט קרייזלר מושכת את ההצעה לרכוש מחצית ממניות רנו. כך הודיעה FCA החברה האם של פיאט וקרייזלר. הצעתה עמדה על 35 מיליארד דולר.

 

 

 

המוגוז כנראה לא יתקיים המוגוז כנראה לא יתקיים צילום: איי אף פי, Eric Seals, Detroit Free Press

 

לפי FCA, הסיבה העיקרית למשיכת ההצעה נובעת מחוסר יכולת להגיע להסכמות על עסקה מול ממשלת צרפת, בעלת המניות הגדולה ביותר ברנו. לפי דיווחים בתקשורת העולמית, אי ההסכמות נוגעות בין היתר בנושאים פנסיוניים ולגבי מתקני ייצור.

 

בנוסף, ככל הנראה גם התנגדויות מצד החברה האחות של רנו, ניסאן, תרמו לביטול העסקה. אם העסקה היתה מתבצעת, היקף אחזקותיה של ניסאן ברנו היה מצטמצם בחצי. לוּ היתה העסקה יוצאת לפועל, היתה פיאט קרייזלר רנו הופכת ליצרנית הרכב השלישית בגודלה בעולם. 

 

בהודעה רשמית אומרת רנו: "קבוצת רנו מביעה את אכזבתה על חוסר ההזדמנות להמשיך ולחקור את הצעתה של פיאט קרייזלר. אנו חשים אסירי תודה על גישתה הבונה של ניסאן ומודים לפיאט קרייזלר על מאמציה ולמועצת מנהלי רנו על האמון. אנו סבורים כי התזמון להזדמנות אידיאלי וההיגיון התעשייתי והכספי מאחוריו ניכר, מה שהיה יכול לייצר מעצמת תעשיה אירופית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x