שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרשת UBS: עו"ד הורשע בהעלמת הכנסות במשך 10 שנים באמצעות חשבון סודי

עו"ד יוסי לוי, בעל משרד עורכי דין בת"א, הודה במסגרת הסדר טיעון באי דיווח על הכנסות של 1.45 מיליון שקלים. העונש: 7.5 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות וקנס של 170 אלף שקלים. לוי: "מתחרט, זה לא משקף את מי שאני"

תומר גנון 17:5305.06.19

התפתחות נוספת בפרשת העלמות המס של ישראלים באמצעות חשבונות בבנק UBS: עו"ד יוסף לוי, בעל משרד עורכי דין ברחוב פרישמן בת"א, הודה והורשע היום (ד') במסגרת הסדר טיעון בהשמטת הכנסות בהיקף של 1.45 מיליון שקלים, אותם צבר במשך 10 בחשבון סודי שהחזיק בסניף של הבנק בשוויץ.

 

 

 

על פי ההסדר, הפרקליטות תבקש להטיל על לוי עונש של 7.5 חודשי מאסר בפועל, אשר ירוצו בעבודות שירות. בנוסף ישלם לוי קנס של 170 אלף שקלים.

 

UBS UBS צילום: בלומברג

 

"ככל שהנאשם לא יימצא כשיר לעבודות שירות, האלטרנטיבה היא מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח", הוסיפה בדיון התובעת, עו"ד נג'מי חייק מסעד.

 

"אני מבקש להוסיף שאני מצטער בצורה שאין כדוגמתה", אמר היום לוי, סא"ל במיל', במהלך הצגת הסדר הטיעון בפני השופטת דנה אמיר בבית משפט השלום בת"א. "אני מתחרט בצורה מוחלטת. אני נמצא פה בסיטואציה שאינה משקפת את מי שאני".

 

בשנה שעברה, הגישה הפרקליטות כתבי אישום כנגד 11 נאשמים בינהם אנשי עסקים ושכירים, במסגרת פרשת בנק UBS השוויצרי, בגין העלמת הכנסות פיננסיות מהשקעותיהם בבנק. העבירות שיוחסו להם, כל אחד על פי חלקו, הן שימוש במרמה ערמה ותחבולה, השמטת הכנסות מתוך דו"ח ומסירת תרשומת כוזבת בדו"ח. כתבי האישום הוגשו בגין העלמת הכנסות פיננסיות בגובה הנע בין מאות אלפי שקלים ועד כחמישה מיליון שקל.

 

העבירות נוגעות לחשבונות שהכספים שהופקדו בהם בתחילה אינם חייבים במס (דוגמת כספי ירושה או מתנות), כאשר העבירות ממוקדות בהעלמת עצם קיום החשבון והיתרה שבו, וכן העלמת ההכנסה מריביות, דיבידנדים וניירות ערך שבוצעה על ידי הנאשמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x